Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini

Giriş Tarihi: 30.4.2015 09:03 Güncelleme Tarihi: 30.4.2015 09:05
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimleri ile Isparta, Burdur ve Konya çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, İç ve doğu bölgelerde artmaya devam ederken, batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak. Rüzgarın ise genellikle kuzey ve batı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Akdeniz Kıyıları'nda sabah ve öğle saatlerinde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, rüzgarın Doğu Anadolu'nun doğusunda güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesinin beklendiğini belirtirken, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini de bildirdi.

TOZ TAŞINIMI UYARISI


Meteoroloji, güneyli rüzgarlarla birlikte Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı beklendiğini de belirtti.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU


MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, Sakarya ve Bilecik çevreleri ile öğle saatlerinde Kırklareli, Tekirdağ'ın kuzey ve doğusu, Edirne'nin güneyi ve Çanakkale'nin doğu kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri ile zamanla İç Ege'nin parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimlerinin parçalı bulutlu, gece saatlerinde Isparta ve Burdur çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, kuzey kesimleri ile zamanla batısının parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Çankırı, Yozgat ve Sivas çevreleri ile Ankara'nın kuzey kesimlerinin, gece saatlerinde Konya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA vVE DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzeyi ile Bingöl, Muş ve Tunceli çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin doğusunda güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Güneyli rüzgarlarla birlikte bölgenin güneydoğusunda toz taşınımı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde kuzeyinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Güneyli rüzgarlarla birlikte bölgede toz taşınımı bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU


İSTANBUL: Parçalı, batı kesimleri yer yer çok bulutlu.(21)

ANKARA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzey kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(20)

İZMİR: Az bulutlu ve açık.(25)

ADANA: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu.(25)

Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu.(28)

KONYA: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, gece saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı.(22)

TRABZON: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(17)

ERZURUM: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde kuzey kesimleri, öğle saatlerinde il geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(19)

ŞANLIURFA: Az bulutlu ve açık.(30)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN