Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın tan çocuğa

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı kadın psikoloğu N.D. (50) anne ve babası boşanmak üzere olan H.E.K.'yi (5) iddiaya göre görev sırasından ettiği iddia edildi

Giriş Tarihi: 5.5.2015 08:56 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 09:03
Kadın psikologtan çocuğa taciz
Anne ve babası boşanma aşamasında olduğu için 5 yaşındaki kız çocuğu H.E.K. ile 26 Mart günü adliyedeki bir odada 30 dakika yalnız olarak görüştü. Daha sonra H.E.K.'yi alarak Ankara'ya dönen annesi N.S.K., kızının e uğradığını anlattığı iddiasıyla 2 gün sonra polise başvurdu.
H.E.K.'yi muayene eden Ankara Adli Tıp Kurumu, küçük kızın makatında lezyonlar bulunduğunu, bunların istismardan meydana gelebileceği gibi, beslenme ve dışkılama alışkanlığı, hijyen koşulları gibi nedenlerle de oluşabileceğini ve tıbben ayrımının yapılamayacağını bildirdi.

'ANLATTIM, DOKUNMADIM'


Suçlamaları reddeden N.D. ise çocuğa 'özel bölgelere anne ve bazı hallerde babaların dışında kimsenin dokunamayacağını' anlattığını, ancak dokunmadığını söyledi. N.D. "Görüşmenin ardından çocuk annesiyle gitmek istemedi. Anne bu olaya çok bozuldu. Zorla çocuğu ikna etti. Yaşanan bu olayın rapora olumsuz yansıyacağını ve kendisi aleyhine olacağını düşünerek annenin böyle bir şikâyette bulunduğunu düşünüyorum" dedi.

25.5 YILA KADAR HAPİS


Soruşturmayı yürüten savcı, anne ile çocuğun anlatımları arasında çelişkiler ve Adli Tıp raporundaki belirsizlik nedeniyle durumun yargılama yoluyla aydınlatılmasına karar verdi. Savcı, N.D.'nin cinsel saldırı suçundan 3 yıldan 10.5 yıla, çocuğun cinsel istismarı suçundan da 8 yıldan 15 yıla kadar olmak üzere toplam 11 yıldan 25 buçuk yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasını istedi.

Milliyet

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın psikologtan çocuğa taciz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN