Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köyü lar bastı

’de bir köy, adeta istilasına uğradı.

Giriş Tarihi: 5.5.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 12:20
Köyü yılanlar bastı
İl merkezine bağlı Topalan köyünde yer alan ve halk arasında 'lar Mağarası' diye adlandırılan kayalık bölgeden çıkan yüzlerce yılan, köylüleri tedirgin ediyor. 35 haneli köyde yaşayan vatandaşlar, yılanların bulunduğu bölgeden geçemediklerini, hayvanlarını da bölgede otlatamadıklarını söylüyor.

Köy Muhtarı Hikmet Çaka, yüzlerce hatta binlerce yılanın, köy halkı için tehdit oluşturduğunu söyledi. 3-4 yıl önce köylüler tarafından bu bölgede yaklaşık 15 metre boyunda bir yılanın görüldüğünü iddia eden Çaka, "Yılanların mağarası diye tabir edilen bu noktada hemen her yıl bu mevsimde abartısız binlerce büyük ve yavru yılan çıkıp ormanlık alana dağılıyor. Burası köye yakın bir mesafede olduğu için vatandaşı büyük ölçüde tedirgin ediyor. Bu korku ile hiç kimse bu bölgeye gelemiyor, hayvanlarını otlatamıyor" dedi.

"YÜZLERCE YILAN TOPAK HALİNDEYDİ"


Recep Kireç isimli bir başka köylü ise köylerine 1 kilometre uzaklıktaki bir kayalığın altından çıkan bu yılanların boy boy ve renk renk olduğunu ifade ederek, bu durumun köyde korkuya neden olduğunu belirtti. Kireç, "Köyümüzün hemen üstünde bulunan kayalığın altından çıkan bu yılanların evlerimize kadar gelmesinden korkuyoruz. Endişemiz giderek artıyor" diye konuştu.

Yüzlerce yılanın birbirine sarılarak bir yumak şekline girdiğine şahit olduklarını belirten köylüler ise, o anki görüntünün korkunç olduğunu dile getirdi. Bir vatandaşın geçtiğimiz yıl hayvan otlatırken gördüğü yılanlardan korkarak köye kaçtığını belirten köylüler, bu olay sonrasında toplanarak silahlarla bölgeye gittiklerini ve 5-6 yılanı öldürdüklerini kaydetti.

Yılanların silah ile vurularak bitecek gibi olmadığını anlatan köylüler, bu tehlikeden kurtulmanın yollarını aradıklarını ve ilgili kurumların buna çare bulmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köyü yılanlar bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN