Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kütahya'ya dev yatırım

Giriş Tarihi: 5.5.2015 14:16 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 14:21
Kütahya'ya dev yatırım

Kütahya'ya 9 Milyon’luk dev bir yatırım daha kazandırılıyor. Belediye Başkanı Sayın Kamil Saraçoğlu, yeni altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Yağmur suyu hattı projesi imza töreni ile halkımızın yaşadığı su baskını sorununa son vermeye hazırlanıyor.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ;Uzun yıllardan bu yana özellikle Cumhuriyet,Yıldırım Beyazıt,Fatih ve Gaybiefendi mahallelerinin kanayan yarası haline gelmiş yağmur suyu sorununun önüne geçmiş olacağız. Yağmur suyu hattının tamamlanmasıyla birlikte yağışlı havalarda mahallede yaşanan sel ve su baskını gibi olumsuz durumlar ortadan kalkacak.

Proje sayesinde bölgede yaşanan sel ve su baskını gibi olumsuzlukların tarihe gömüleceğini vurgulayan Başkanımız, "Kütahya Belediyesi olarak kentimizin dört bir yanındaki altyapı projelerimize durmaksızın devam ediyoruz. Son olarak hayata geçirdiğimiz Yağmur Suyu Hattı Projemiz ile de bu bölgede yaşayan hemşehrilerimizin yağmur korkusuna son vereceğiz. Toplam 21 km uzunluğunda yağmur suyu hattı döşenecek. Bu sayede ana hatlar ve kolektörler döşenerek, söz konusu mahallelerin üst kısımlarında kalan mahallelerin hatları da buralara bağlanabilecek. Yağmur suyu hattı projemizin Toplam Maliyeti 9 milyon Tl'dir.Çalışmamızı kısa bir süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Projemiz şimdiden hemşehrilerimize hayırlı olsun" dedi.

Yağmur suyu hattı projesi imza törenine Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu,Belediye Başkan Yardımcımız Fatih Kölgeli,İlba firma yetkilileri,Daire Müdürleri ve Basın mensupları katıldılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya'ya dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN