Giriş Tarihi: 6.5.2015 11:00 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 11:03
Anneler günü ne zaman?

Anneler Günü 2015'te ne zaman kutlanacak? Her yıl anneleri onurlandırdığınız günün tarihi belli oldu.

Anneler Günü 2015'de 10 Mayıs'ta kutlanacak. Bu yıl kutlanacak?

Anneler Günü bu yıl 10 Mayıs pazar günü kutlanacak. Anneler Günü dünyada farklı günlerde kutlanıyor. En geniş şekilde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanıyor.

Çok sevdiğimiz annelere olan sevgimizi farklı şekillerde gösteririz. Bu kimi zaman şiirle olur kimi zaman da hediyeyle. Ülkemizde daha çok hediyelerle annelerimize olan sevgimizi ifade ederiz.

Anneler Günü her yıl çok sevdiğimiz annelerimizi özel şeyler yaşattığımız ve sevgimizi bir kez daha gösterdiğimiz gündür. Anneler Günü nereden çıkmış ve günümüze kadar süregelmiştir?

ANNELER GÜNÜ NASIL BAŞLADI?


ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.

Amerikalı genç Jarvis annesinin vefatının ardından yaşadığı acıyı atlatamamış annesinin yerini hiçbir şeyle dolduramamıştır. Her sene annesinin ölüm yıl dönümü geldiğinde eşsiz bir acı duyar ve bunu etrafındakilere de yansıtırmış. Yine annesinin bir ölüm yıl dönümünde yani Mayıs Ayı'nın ikinci Pazar günü etrafındaki herkesi bir araya getirerek " bu günün anneler günü olmasını çok istiyorum ve Anneler Günü adıyla her yıl kutlanmasını kabul edermisiniz? diye sormuştur. bu düşüncesi herkes tarafından kabul görmüştür ve artık her mayıs ayının ikinci pazar günü anneler günü kutlanmıştır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anneler günü ne zaman?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN