Genç çiden önemli buluş

'nin Kadirli ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki çi , asal sayıların denge sistemini bulduğunu belirterek, teorisini 3 metrelik kağıda yazıp anlattı. Genç matematikçi bulduğu bu sistemin 273 yıllık Goldbach hipotezine de ışık tutacağını iddia etti.

Giriş Tarihi: 6.5.2015 11:37 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 11:38
Genç matematikçiden önemli buluş
Kadirli ilçesinde yaşayan ve henüz 17 yaşındayken "Robot beyni" ismini verdiği robotlarda yapay zeka ve yetenek konulu çalışmasıyla TÜBİTAK'ın ilgisini çeken ve çalışması onay gören (19), iki yıldır yaptığı çalışma sonucu sayıların denge sistemini bulduğunu belirtti.
Bulduğu bu sistemi kanıtlamak için teorisini 3 metrelik rulo kağıda yazan Abdulkadir Tamir, bu sistem sayesinde yeni analiz türü, yeni kullanım alanları, yeni soru kalıpları ve çözümleri, yeni bir düşünce sistemininde gelişeceğini söyledi. Bu sistem sayesinde dünyasında 273 yıllık tartışma konusu olan Goldbach hipotezine de ışık tutulacağını belirten Tamir, "Matematik, aritmetik ve geometri bilgilerini özümseyerek yeni bir denge teorisi ortaya koymuş oldum. Asal sayı sisteminde açıklanması 273 yıldır tartışma konusu olan Goldbach hipotezine de benim bulduğum bu teori ışık tutacak. Çalışmalarıma devam ediyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç matematikçiden önemli buluş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN