19 yıldır engelli oğluna bakıyor

'in Derik İlçesi'ne bağlı Balova Köyü'nde yaşayan 8 çocuk annesi 45 yaşındaki Şükriye Ekinci için 7 çocuğu bir yana, zihinsel ve bedensel engelli oğlu 19 yaşındaki Saadettin bir yana

Giriş Tarihi: 10.5.2015 13:05
19 yıldır engelli oğluna bakıyor
Engelli oğlunu diğer 7 çocuğundan üstün tuttuğunu ve bir an olsun yanından ayrılmadığını söyleyen Şükriye Ekinci, "Anneler çocukları ile her zaman aynı duyguları yaşarlar. Birbirimizin gözlerine bakarak anlaşıyoruz. Ben kendisine 3 gün bir şey vermezsem aç ve susuz kalır, kimseden bir şey isteyemiyor ve almıyor" dedi.

Derik'e bağlı Balova Köyü'nde yaşayan ve 4 günlükken geçirdiği havale sonucu bedensel ve zihinsel engelli olan Saadettin Ekinci'yi annesi Şükriye Ekinci bir an olsun yalnız bırakmıyor. Saadettin'den sonra 7 çocuk daha doğuran Şükriye Ekinci, Saadettin'i şefkatle sevdiğini söylüyor. Sosyal Hizmetler Kurumunun verdiği bakıcı aylığı ile geçindiklerini belirten anne Akıncı, şöyle konuştu:

"19 yıldır oğlunun her türlü fiziksel yönden ihtiyaçlarına cevap olmaya çalışıyorum. Engelli çocuğum Saaddettin'in sevgisi benim kalbimde diğer bütün çocuklarımdan daha üstündür. Oğlum Saadettin benim dışımda kimsenin elinden ne su ne de yemek yiyiyor.Yemeğini suyunu hep ben veriyorum ben vermesem 3 gün aç-susuz kalsa hiçbir şey istemeyi bilmiyor. Ben onun gözlerine o benim gözlerime bakıyor.19 yıldır sürekli böyle yatalak ve yerdedir. 8 çocuğum var ama oğlum Saaddettin'e bir şey olursa bende ölürüm ne yapacağım bilemiyorum."

Oğlunun engelli olması ve yanından ayrılmaması nedeniyle bir yere gidemediğini de söyleyen anne Şükriye Ekinci, "Allah'ın verdiği bir nimettir ve benim bir parçamdır. Ben onunla konuşuyorum, bana cevap vermiyor. Hastalansa anlamıyorum, yatmadığı akşamlar ben biliyorum hastadır doktora gidiyoruz derdini anlatamıyoruz. Ben de oğlumun engelli olmasından dolayı hiçbir yere gidemiyorum. Mevsimlik işçi olarak çalışmak istiyoruz, ama Saadettin'den dolayı gidemiyorum. Ben hayatta olduğum ve imkanlarım yettiği sürece ona en güzel bir şekilde bakacağım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
19 yıldır engelli oğluna bakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN