Gizlice seminer dinledi 27 yıl sonra anne oldu

Giriş Tarihi: 11.5.2015
Gizlice seminer dinledi 27 yıl sonra anne oldu

Fatma Ekşi, 27 yıl annelik için uğraştı. Kocası "Tedaviye bir ev parası harcadık. Vazgeçtim" dedi. Eşinden habersiz tüp bebekte son yöntemleri anlatan seminerlere katılan Ekşi 42 yaşında anne oldu

İstanbul Sancaktepe'de oturan Fatma Ekşi, 15 yaşında iken evlenmiş ancak çok istemesine rağmen bir türlü çocuk sahibi olamamıştı. Ekşi 3 kez tüp bebek girişiminde bulunmuş, 12 kez aşılamadan sonuç alamamıştı. Kocası Hüseyin Ekşi'nin "Tedaviler için bir ev parası harcadık. Yeter artık ben vazgeçtim bu işten" demesine de kulak asmayan Fatma hanım, evlat hasretiyle yanıp tutuşan yüreğine söz dinletemedi. 2004'te kocasından gizlice gittiği bir seminerde, ilerlemiş yaşına rağmen, yeni bir tüp bebek yöntemi ile hamile kalabileceğini öğrendi. Sonrasında ise günlerce dil döküp kendisinden 6 yaş büyük eşini tekrar tüp bebek tedavisine ikna etti.

'TORUNUM ZANNEDİYORLAR'
Zorlu geçen tedavi ve hamilelik sürecinin ardından Fatma hanım, 1 yıl sonra, yani 42 yaşında iken, özel bir klinikte, gözünün nuru, oğlu Bilal'i dünyaya getirdi. Şu an 10 yaşında olan Bilal'in dün Anneler Günü hediyesi verdiği Fatma Ekşi, "Hamile kaldığımda dünyalar benim oldu. Korkudan, bebeğime bir şey olacak diye evden bile dışarı çıkmadım. Oğlum Bilal dünyaya geldiğinde ise kurban keserek Allah'a şükrettim. Onu yanımda görenler torunum zannediyor. Ama olsun" dedi. 48 yaşında baba olan, bugün 58 yaşındaki müteahhit Hüseyin Ekşi ise "Doğum haberini otobüste yolculuk yaparken aldım. Otobüsten iner inmez eşimin yanına koştum. Sevinç gözyaşlarına boğulduk. Bilal biraz nazlı bir çocuk ama olsun. Bu yaşımda bir uşağım oldu olacak o kadar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gizlice seminer dinledi 27 yıl sonra anne oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN