Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her yıl 500 şişmana 'oh be' dedirten klinik

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği'nin mide küçültme operasyonlarındaki başarısı kilo sorunu olan birçok kişiye yepyeni bir hayat verdi. Kliniğe artık yurtdışından hasta geliyor

Giriş Tarihi: 12.5.2015
Her yıl 500 şişmana 'oh be' dedirten klinik
SAĞLIK BAKANLIĞI HASTANESİ'NDE OBEZİTE SORUNUNA 'VIP' HİZMET
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin özellikle mide küçültme operasyonlarındaki başarısı Türkiye sınırlarını aştı. ABD'de yaşayan ve aşırı derecede kilolu olan işadamı Yakup Emin Günal, geçtiğimiz aylarda Antalya'ya gelerek hastanenin Genel Cerrahi Kliniği Şefi Doç. Dr. Tahir Oruç tarafından gerçekleştirilen operasyonla midesini küçülttürdü. İşadamı Günal, kısa sürede 167 kilodan 110 kiloya düştü. Bu gelişmenin ardından Günal ve eşi Tülay Günal yıllardır yaşadığı ABD'ye gitmekten vazgeçip, Antalya'ya yerleşti. 7 ayda 120 kilodan 85 kiloya düşen anaokulu öğretmeni Zeynep Tuba Sarıoğlu, ise yakında anne olmaya hazırlandığını belirterek, "Kısa sürede kilolarımdan kurtuldum. Tahir beye çok teşekkür ediyorum" dedi. Ameliyatın ardından 4 ayda 147 kilodan 97 kiloya inen Hüseyin Şen ise, "Eskiden üzerime kıyafet bulmakta zorlanıyordum. Şimdi çok rahatım" diye konuştu.

YÜZDE 70'İ KADIN HASTALAR

Doç. Dr. Oruç, hastanede 3 yıldır bu ameliyatı yaptıklarını ve Türkiye'nin her yerinden çok sayıda hastanın kendilerine başvurduğunu belirterek, "Her yıl farklı illerden gelen 500 hastaya operasyon yapıyoruz. Hiçbir hastamız sağlık sorunu yaşamadı. Hastaların yüzde 70'inin kadınlar. Özellikle evde oturan kadınların hareketsiz yaşamı aşırı kilo almalarına neden oluyor. Bu nedenle ben ev kadınlarına sabah ve akşam yürüyüş yapmalarını öneriyorum" diye konuştu. itenin başta şeker hastalığı olmak üzere birçok hastalığa neden olduğunun altını çizen Oruç, "Mide küçültme ameliyatının ardından hastalar kilo vermeye başlayınca şeker, tansiyon gibi hastalıklar da ortadan kalkıyor. Hastanın psikolojisi de düzeliyor sağlığı da" dedi.

"MANKENLİK TEKLİFİ BİLE ALDIM"
120 kilodan 60 kiloya düşen Sezen Berat ise çok mutlu olduğunu belirterek, "Kiloluyken hareket kabiliyetim çok kısıtlıydı. Hayatımın her anında büyük zorluk yaşıyordum. Psikolojim de düzeldi. Mankenlik teklifi bile aldım"dedi.

TÜRKİYE'NİN SAĞLIK TURİZMİ İNGİLTERE'DE 'ZİRVE' YAPACAK
Sağlık Bakanlığı, daha çok İngiliz'in tedavi hizmetlerinde Türkiye'yi tercih etmelerini sağlamak için harekete geçti. İngiltere'nin başkenti Londra'da 25-27 Haziran arasında Sağlık Turizm Zirvesi düzenlenecek. Zirveye yerli ve yabancı konuşmacılar katılacak. Zirvede İngiliz hastaların Hindistan yerine Türkiye'yi gelmesi için tanıtımlar yapılacak, Avrupa'nın dikkati çekilecek.

FACEBOOK SAYFASI KURDULAR

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Klinik Şefi Doç. Dr. Tahir Oruç, kilo veren hastalarıyla Facebook'ta sayfa kurdu. Bu sayfa sayesinde birbirleriyle iletişim kuran hastalar ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarını paylaşıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her yıl 500 şişmana 'oh be' dedirten klinik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN