Akıllı Belediyecilik Zirvesi Bursa'da yapılacak

Dünyanın teknoloji devleri ile yerel yöneticiler Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nde buluşuyor.

Giriş Tarihi: 13.5.2015 08:48 Güncelleme Tarihi: 13.5.2015 08:53
Akıllı Belediyecilik Zirvesi Bursa'da yapılacak
Zirve, yurt içi ve yurt dışından yüzlerce yerel yönetici ile yerli ve yabancı teknoloji firmalarının temsilcilerini bir araya getirecek. Bursa'da 14 – 15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek zirvede, şehirlerin teknolojiye ve güncel gelişmelere uyum sağlamak için ihtiyaç duydukları çözümler ile geliştirilen teknolojik yenilikler tanıtılacak. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun da katılacağı zirve için Balkanlar'dan 25 belediye başkanı da gelecek.

Belediyelerin teknolojik gelişmelere ve çağın gereklerine uygun enformatik donanıma sahip olmalarını ve hizmet kalitesinin arttırılmasını hedefleyen Marmara Belediyeler Birliği (MBB), Akıllı Belediyecilik Zirvesi (ABZ) düzenliyor. Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş adamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) işbirliği ile bu yıl ikincisi yapılacak zirve 14 – 15 Mayıs tarihleri arasında Bursa Merinos Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 16 oturumda düzenlenecek zirvede, belediye başkanlarından akademisyenlere, gazetecilerden özel sektör temsilcilerine çok sayıda katılımcı bildiri sunacak.

BALKANTÜRKSİAD işbirliğiyle yapılacak zirveyle birlikte düzenlenecek Balkan Ticaret Fuarı'nda yerel yönetim alanında hayatı kolaylaştıran teknolojik yenilikler sergilenecek. Akıllı Belediyecilik Zirvesi'nde siber güvenlikten dijital sistemlere, etkin afet yönetiminden akıllı ulaşım sistemlerine, kentsel dönüşümden kalite yönetimine kadar hayatı kolaylaştıran teknolojik buluşlar ve yöntemler tanıtılacak.

- İBB'nin 10, Bursa BB'nin 11 iştirak şirketi de zirveye katılıyor
Yerli ve yabancı kamu kuruluşları ile teknoloji alanında faaliyet gösteren özel sektör temsilcilerini buluşturacak zirveye İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, ciroları milyar dolarları bulan onlarca iştirak şirketi de katılıyor.

İBB'ye bağlı BELBİM A.Ş., ENERJİ A.Ş., İGDAŞ A.Ş., İSBAK A.Ş., İSPARK A.Ş., İSTAÇ A.Ş., KİPTAŞ A.Ş., İSTANBUL OTOBÜS İŞLETMELERİ A.Ş., ULAŞIM A.Ş. ve İSTİME MEDYA A.Ş., zirveyi yatırıma dönüştürmek için Bursa'ya çıkarma yapacak. Yıllık ciroları milyarlarla ifade edilen iştirak şirketleri, bir taraftan teknolojik altyapılarını tanıtma ve sergileme imkanı bulurken, bir taraftan da Balkan Ticaret Fuarı'na katılacak olan şirketlerle temas kurarak yatırım olanağı yakalayacak.Bursa Büyükşehir Belediyesi de zirveye büyük önem veriyor. Zirvenin Bursa'da gerçekleştirilecek olması Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinin de iştahını kabartıyor. BURULAŞ A.Ş., BİMTED A.Ş., BURFAŞ A.Ş., BUSKİ A.Ş., BESAŞ A.Ş., BURSA KÜLTÜR A.Ş., BURBAK A.Ş., BURKENT A.Ş., JEOTERMAL A.Ş., TARIM A.Ş. ve Bursa Büyükşehir Belediyespor da Akıllı Belediyecilik Zirvesi'ne katılacağını açıkladı.

Marmara Belediyeler Birliği'ne üye 6'sı büyükşehir, 177 il ve ilçe belediyesi de zirvede boy gösterecek. Zirve yerel yönetimlerle özel sektörü buluşturması bakımından da büyük önem taşıyor.

- Hedef, zirveyi uluslar arası boyuta taşımak
MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Akıllı Belediyecilik Zirvesi'nin yerli ve yabancı kamu kuruluşları ile teknoloji alanında faaliyet gösteren özel sektör temsilcilerini buluşturan marka bir çatı olduğunu söyledi. Amaçlarının belediyelerin tüm kurumsal işleyişlerini çağın enformatik gereklerine uyarlamalarını sağlamak ve halkı bilgi teknolojilerine güvenli, hızlı ve ucuz erişebilir kılmak olduğunu ifade eden Altepe "Özellikle balkanlardan yüzlerce işadamı ve firmanın yer alacağı Balkan Ticaret Fuarı ile birlikte gerçekleştireceğimiz zirvede, dünyadaki teknolojik gelişmeler ve yerel yönetimlere uyarlanması masaya yatırılacak" dedi.

Dünyada teknolojiyi etkin ve verimli kullanan yönetimlerin hizmet üretiminde daha başarılı olduğunu belirten MBB Başkanı Altepe, Akıllı Belediyecilik Zirvesi'ni uluslararası düzeye taşımak hedefinde olduklarını da kaydetti. Altepe "Küresel dünyanın gereklerinin artık tüm toplumsal ve kurumsal yapılara uyarlanması kaçınılmaz, ertelenemez ve ihmal edilemez bir zorunluluk haline gelmiştir" şeklinde konuştu.

BALKAN TİCARET FUARI

Akıllı Belediyecilik Zirvesi ile birlikte Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANSİAD), Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Bursa TÜYAP Fuar Merkezi'nde bir de Balkan Ticaret Fuarı düzenlenecek. 13 – 16 Mayıs tarihleri arasındaki fuarda özellikle Balkan ülkelerinden çok sayıda firma alt yapı, ulaşım, müteahhitlik, iş ve inşaat makineleri, çevre düzenlemeleri ve belediye ihtiyaçları ürünler ve teknolojik yeniliklerini sergileyecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı Belediyecilik Zirvesi Bursa'da yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN