Antalya'da tehlikeli gerginlik

Antalya'da Soma'da yaşamını yitiren madencileri anmak isteyen Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ile polis arasında olay çıktı, 10 kişi gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 13.5.2015 15:09 Güncelleme Tarihi: 13.5.2015 15:17
Antalya'da tehlikeli gerginlik
Manisa'nın Soma ilçesinde maden kazasında yaşamını yitiren 301 madenci için anma yürüyüşü düzenlemek isteyen yaklaşık 60 kişilik öğrenci grubu, Akdeniz Üniversitesi Yakut Çarşısı önünde toplandı. Ellerinde Somalı madenciler için hazırladıkları pankart ve dövizlerle rektörlüğe yürümek isteyen öğrenciler, Akdeniz Üniversitesi güvenlik görevlilerinin engeliyle karşılaştı. Öğrenciler, güvenlik görevlilerinin oluşturduğu engeli aşınca Çevik Kuvvet ile karşı karşıya geldi. Taş ve sopalarla saldıran bazı göstericilere Çevik Kuvvet ekipleri müdahale etti. Taş atmaya devam eden bazı öğrencilere ise TOMA'dan tazyikli suyla müdahale edildi. Çevik Kuvvet ekipleri kampüs içerisine dağılarak kaçan öğrencileri bir süre takip etti. Polis Tıp Fakültesi binasına girerek, içerde öğrenci aradı.Öğrencilerin kampüs alanını terk etmesiyle olaylar sona erdi.

Müdahale sırasında 10 öğrencinin gözaltına alındığı belirtildi. Polis, üniversite önünde önlem amaçlı bekleyişini sürdürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da tehlikeli gerginlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN