Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı'ndan fedakâr anneye çiçek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'te zihinsel ve bedensel engelli 6 çocuğuna "bebek" gibi bakan anne Hanife Tuz'a çiçek gönderdi

Giriş Tarihi: 13.5.2015
Cumhurbaşkanı'ndan fedakâr anneye çiçek
Siirt'te, 11 çocuk annesi Hanife Tuz (69), peş peşe doğan zihinsel ve bedensel engelli 6 çocuğuna büyük bir fedakârlıkla bakıyor. 14 yaşındayken eşi Zeki Tuz ile evlendirilen Hanife Tuz'un ilk 6 çocuğu Ömer, Süleyman, Selman, Hüseyin, Yunus ve Muhammed Ali bedensel ve zihinsel engelli dünyaya gelirken, çiftin daha sonraki beş çocuğu sağlıklı doğdu.

EŞİ DE KANSER HASTASI

Eşi kanser hastası olan Hanife Tuz, engelli çocuklarına bebek gibi bakıyor. Onların her türlü ihtiyacını karşılayan, dişlerini fırçalayıp, saçlarını tıraş eden anne Hanife Tuz, "Bütün hayatımı onlara adadım. Eşim 5 yıl önce gırtlak kanserine yakalandı. O nedenle şimdi çocuklara ben bakıyorum. Benim de ayağımda ve başımda tümör var. Ama buna rağmen çok şükür çocuklarıma bakmayı ihmal etmiyorum. Her hafta başlarını yıkıyorum, bakımlarını yapıyorum. Çocukları dışarı çıkaramıyorum ama balkona çıkıp hava alıyorlar" diye konuştu. Diğer çocuklarının evlenip, aile kurduklarını kendilerinin ise engelli çocuklarıyla birlikte yaşadıklarını söyleyen baba Osman Tuz ise şöyle konuştu: "Ben de 5 yıl önce kansere yakalandım. Halen tedavi oluyorum. Çocukların tedavisi için defalarca İstanbul'a gittik. Ancak tedavisi yok. Yine de Allah'a çok şükür beterin beteri var."

'GERÇEK ANNE SİZSİNİZ'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gönderdiği çiçeği anneye veren Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz'ın eşi Fatma Tutulmaz, "Gerçek anne sizsiniz. İnşallah ayağının altında cennet olan annelerdensindir. Gerçekten örnek bir annesin" dedi. Her çocuk için 780 lirayı bulan sosyal yardım aldığını söyleyen anne Tuz, çocuklarını taşıyamadığı için tekerlekli sandalye ve çocukların odasına sermek için halı istedi. Fatma Tutulmaz, annenin isteklerini en kısa sürede yerine getireceklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı'ndan fedakâr anneye çiçek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN