Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahinbey’den 6. kan bağışı seferberliği

Giriş Tarihi: 13.5.2015 16:25 Güncelleme Tarihi: 13.5.2015 16:27
Şahinbey’den 6. kan bağışı seferberliği
Şahinbey Belediyesi geleneksel hale getirdiği kan bağışı kampanyasını Şahinbey Parkın'nda büyük bir coşku ile düzenlendi. Parkta ayrıca engelliler haftası nedeniyle engellilere akülü araba dağıtılırken, anneler günüde çoşkulu bir şekilde kutlandı.

Gaziantep'te 6-10 Mayıs Kan Haftası etkinlikleri çerçevesinde Şahinbey Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı 6. toplu kan bağışı seferliği Şahinbey Parkı'nda yoğun bir katılımla düzenlendi.

ŞahinBey Park'ında, "Haydi Gaziantep bir kan, bin can için kan verelim" sloganıyla gerçekleşen etkinliğe Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi ve Türk Kızılay'ı ve organize etti.

Yapılan organizasyona AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Adayı Abdulhamit Gül, Mali Bakanı Mehmet Şimşek, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Milletvekili Adayları Canan Candemir, Serpil Kavrak, Fikret Murat Tural, Yusuf Erdem Güzelbey, Mehmet Menderes Karaduman, Muhammed Hakan Tanrıöver, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hukan Kurt, Kadın Kolları, Gençlik kollarından birçok partili ve vatandaş katıldı.


ENGELLİLER UNUTULMADI


Vatandaşların yoğun ilgisi olan etkinliğe, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve AK parti Genel

Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, AK Parti Milletvekili Adayı Serpil Kavrak ve Mehmet Menderes Karaduman kan bağışında bulundu.

"KAN VERMEK SÜNNET"


Görkemli organizasyon öncesinde konuşama yapan Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu herkesi kan bağına davet ederek şunları söyledi:

" Şahinbey belediyesi olarak göreve başladığımız günden itibaren kan bağışı kampanyası yapıyoruz. Önce küçük çapta belediye çalışanlarıyla başlattığımız kampanya son 3 yıldan beri Gaziantep Valiliği ve Kızılay iş birliğiyle yürütüyoruz. Bu çerçevede önceki iki kampanyamızda 2012 ünite ve daha sonra 2883 üniteyi bir günde ve bir noktada yaparak Türkiye rekoru kırmıştık bugünde inşallah bu kan bağışı kampanyamızı yine Şahinbey Belediyemiz, Gaziantep Valiliğimiz ve Türk Kızılay'ımız ile birlikte ŞahinBey Parkı'mızda kan bağışı kampanyası yapıyoruz. Gördüğünüz gibi yoğun ilgisi var. Buradaki amacımız insanları kan bağışçısı olmaya alıştırmak. Çünkü birçok insan daha öncesinde kan bağışın yamamış durumda. Bizim bu teşviklerimiz ve duyurularımız özelikle kadın bağışçı sayısının arttığını görüyoruz. Kan vermekle hem kendi vücudumuzun tazelenmesini sağlamış hem de hiç tanımadığımız insanın hayatının kurtulmasına vesile olmuş oluyor. Bu anlamda baktığınız zaman kan vermek çok anlamlı. Hem de ibadet yapmış oluyoruz aynı zaman da çünkü kan vermek bir sünnet. Ben kan bağışlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." Dedi.

HALAYLAR ÇEKİLDİ


Yapılan konuşmaların ardından Gaziantep'in yerel sanatçılarından Hasan Çoban'ın seslendirdiği hareketli parçalarla AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, AK Parti Milletvekili adayları Serpil Kavrak, Mehmet Menderes Karaduman, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve vatandaşlar halay çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey’den 6. kan bağışı seferberliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN