Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 aylık hastalıkla pençeleşiyor

'da, doğuştan hastası olarak dünyaya gelen 5 aylık Ahmet ve Gökmen'in kasık fıtığı da olduğu ortaya çıkınca ailesi perişan oldu.

Giriş Tarihi: 14.5.2015 12:06
5 aylık ikizler hastalıkla pençeleşiyor
Şanlurfa'dan 'ya göç eden Aynur- Ahmet Kılıç çiftinin 5 ay önce Gökmen ve Ahmet adında ikiz bebekleri dünyaya geldi. Eşi Aynur'un ilk evliliğinden olan oğlu 6 yaşındaki Enes'in de hastası olması nedeniyle tahlil ve tetkikleri yapılan in de kas erimesi hastası olduğu belirlendi. Enes'in hastalığıyla mücadele eden 42 yaşındaki Ahmet Kılıç, ikizlerinin de aynı hastalıkta dünyaya gelmesiyle yıkıldı.

Seyyar tezgahta sebze meyve satarak ailesini geçindirmeye çalışan Ahmet Kılıç, hastalıkta mücadele ederken ikizlerin de aynı anda kasık fıtığı hastalığının ortaya çıkmasıyla perişan olduklarını söyledi. İkizlerden Ahmet'i kasık fıtığından ameliyat ettirdiklerini belirten baba Kılıç, "Doktorlar, kas erimesi hastalığı nedeniyle ikizlerin 16 yaşına kadar yaşayabileceğini söyledi. İkizlerimi yaşatmak için mücadele ediyoruz. Şimdi de kasık fıtığı hastalığı ortaya çıktı. Kas erimesi hastası olduğu için ameliyat sırasında kas kasılmasını önleyici iğne gerekiyor. O da Almanya'dan getiriliyormuş. Bir hayırsever 3 bin 500 lira olan iğneyi satın alınca Ahmet'i ameliyat ettirdik. Görkem de çok acı çekiyor. Biran önce ameliyat olması gerekiyor. Henüz iğneyi temin edemediğimiz için ameliyat olamadı" dedi.

Eşinin ilk evliliğinden olan Enes ve ikizlerinin kas erimesi hastalığına çare aradıklarını da belirten Kılıç, "Bu hastalığın çaresi yok mu? Umutlarımızı kaybetmek istemiyoruz. Çocuklarımızı yaşatmak istiyoruz. Bunun çaresi varsa bize yardımcı olunsun istiyoruz" diye konuştu.

Kas hastalıklarının nedenleri, çeşitliliklerine göre kalıtımsal olarak değerlendiriliyor. Kas fıtığı ise gerekli tedavi ve takip yapılmaması halinde ölüm riski taşıyabiliyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 aylık ikizler hastalıkla pençeleşiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN