Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yolcular artık elle aranacak!

Havalimanlarında yolcular uçağa gitmeden önce son arama noktalarında x-ray cihazının sinyal vermesi halinde eskiden olduğu gibi detektörle değil, görevli güvenlik memuru tarafından elle aranacak.

Giriş Tarihi: 14.5.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 14.5.2015 13:45
Yolcular artık elle aranacak!
Avrupa Sivil Havacılık Konferansı (ECAC) kendisine üye ülkelere uygulama talimatı göndererek, havalimanlarında vücut tarayıcı ve iz detektörü kullanılmasını istedi. Vücut tarayıcı ve iz detektörü olmayan havalimanları ise sistemi kurana kadar aramaları elle yapmasını gerektiği belirtildi. Havalimanlarında uçak yolcuları uçağa gitmeden önce, son arama noktalarında x-ray cihazının sinyal vermesi halinde eskiden olduğu gibi detektörle değil, görevli güvenlik memuru tarafından elle aranacak. Bu uygulamayı hayata geçiren Türk Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, tüm havalimanlarında yolcu aramasında vücut tarayıcı ve iz detektörü kullanılmasını istedi. Vücut tarayıcı ve iz detektörü olmayan havalimanları 1 Eylül 2015 tarihine kadar yeni sistemi kurmasını istedi. Vücut tarayıcı ve iz detektörü olmayan havalimanlarında, yolcular son aramada elle aranacak. Aramalarda detektör kullanılmayacak.

ADNAN MENDERES HAVALİMANI'NDA X-RAY'LAR KALKIYOR


Bu arada uzun süredir gündemde olan ve bir türlü hayata geçirilemeyen havalimanları giriş kapılarında bulunan güvenlik kontrollerinin kaldırılması için ilk adım Temmuz'da atılacak. Temmuz'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nın girişlerinde bulunan güvenlik noktaları ve x-ray cihazları kaldırılacak. Uygulama için Sivil Havacılık Kurumu'nun istediği tüm şartları yerine getiren İzmir Havalimanı yetkilileri uygulamanın başlaması için gün sayıyor. Uygulama için Pilot havalimanı seçilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda tüm kamera sistemleri Sivil Havacılık Kurumu'nun istediği şekilde yenilendi. Uygulama burada başarılı olursa tüm havalimanlarında uygulanacak.

Hayalet komandolara zorlu eğitim

Rabia'dan acı haber

Kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı

Kardeşine fuhuş yaptırırken yakalandı6

ADANA'DA ESKİ SEVGİLİ CİNAYETİ1

Kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı

DİZİ OYUNCUSU ATM FARESİ ÇIKTI1111

ELEKTRİK KESİNTİSİNİN NEDENİ YILANMIŞ1

CARETTA CARRETTA'YA 3D ÇENE PROTEZİ TAKILDI!333

HAYDİ VAR MISIN?

'HİÇBİR ŞEKİLDE UYARI YAPILMADI'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yolcular artık elle aranacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN