Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Parayı, aşkı bir kenara itti, hayalinin peşine düştü

'de, bir şirkette üst düzey yönetici olan 37 yaşındaki Koral Kaplan, bir gün tüm yaşantısını değiştirmeye karar verdi. İşi bırakan, ailesi ve sevdiğiyle vedalaşan Kaplan, tüm mal varlığını sattı, bir motosiklet aldı ve dünya turuna çıktı

Giriş Tarihi: 16.5.2015
Parayı, aşkı bir kenara itti, hayalinin peşine düştü
'de özel bir şirkette üst düzey yönetici olan 37 yaşındaki Koral Kaplan, iş hayatında hızla yükselirken bir günde her şeyi bıraktı. Dünya turu için tüm mal varlığını sattı. Bir motosiklet satın aldı ve İzmir'den yola çıktı. Şu an İran'a doğru yol alan Kaplan'ın ilk hedefi, 8 bin kilometre uzakta depremde yerle bir olan Nepal'e varmak ve arama çalışmalarına destek vermek.

4 AY ÖNCE KARARINI VERDİ

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Kaplan, iş hayatına İstanbul'da başladı. Banka müfettişliği ve iç denetim müdürlüğü yapan Kaplan, daha sonra Alman ortaklı bir şirkette CFO (finanstan sorumlu yönetici) oldu ve İzmir'e yerleşti. Son 3 yıldır CFO olarak çalışan Kaplan, 4 ay önce hayatını değiştirmeye karar verdi. Dünyayı motosikletle dolaşacaktı. Hayalini gerçekleştirmek için sahip olduğu her şeyi sattı ve bir bütçe oluşturdu.

KIZ ARKADAŞI ÇANTA HEDİYE ETTİ

Ardından da "Aygız" adını verdiği bir motosiklet satın aldı. Artık hayallerini gerçekleştirmek için her şey hazırdı. Son olarak fikrini ailesiyle paylaştı. Anne-babası, "Senin hayatın, senin kararın" dedi. Kız arkadaşı ise ona bir sırt çantası hediye etti. Kaplan, bu durum için "Belki de sevginin gerçek tarifiydi bu, karşındakinin isteği için kendi sevginden bile vazgeçmek" dedi. Ardında anne, baba ve kız arkadaşını bırakan Kaplan, geçen hafta yola çıktı. Şu an İran'a doğru yol alan Kaplan, Pakistan ve Hindistan'ı da geçerek Nepal'e ulaşacak. Daha sonra rotasını Myanmar, Tayland, Laos, Kamboçya, Malezya ve Singapur'a çevirecek olan Kaplan, Endonezya ve Filipinler'in ardından 6 ay sonra Güney Amerika'ya varacak.

'DÖNÜNCE NE OLACAK HİÇ DÜŞÜNMÜYORUM'
Kaplan , duygularını SABAH'la paylaştı.
Kocaman bir dünya var keşfedilmeyi bekleyen. Bu gezi, finansman ihtiyacı getiriyor. Milli Piyango'dan para çıkmadı veya Mısır'daki amcadan miras kalmadı. Sahip olduğum tüm eşyaları sattım.
Dönüşte ne yapacağımı hiç düşünmüyorum. Aslında yıllarca bu seyahati ertelememin sebebidir bu soru. Dönünce ne yaparım, en büyük korkularım arasındaydı. Artık bu bu korkuyu geride bıraktım. Döndüğümde hep birlikte göreceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parayı, aşkı bir kenara itti, hayalinin peşine düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN