Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan ve Vali Şahin gençlik ateşini yaktı

Valiliği ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için etkinliklerin startını verdi. Bugün ise gençlerin katılımıyla birbirinden farklı yarışmalar düzenlenecek

Giriş Tarihi: 19.5.2015
Bakan ve Vali Şahin gençlik ateşini yaktı
'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları önceki akşam İlkadım ilçesindeki Uğur Mumcu Parkı'nın önünde Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü ile başladı. Programa Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da katıldı. Uğur Mumcu Parkı'ndan başlayan yürüyüş, öğrenci, izci, sporcu, halk oyunu ekipleri ve çok sayıda kişiden oluşan kortej ile İstiklal Caddesi güzergâhında devam etti. Program sırasında halk oyunu ekipleri gösteriler yaptı. Ayrıca Samsun Atlı Spor Kulübü'nün 4 sporcusu da yürüyüşe atlarıyla katıldı. Yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi.

BİN 919 METRELİK BAYRAK

Bugün ise, bin 919 metre uzunluğunda dev Türk bayrağı açılacak. İldeki kutlamalar kapsamında Uluslararası 19 Mayıs Yarı Maratonu koşulacak. Ardından Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'da karaya ayak bastığı Tütün İskelesi'nde Büyük Önder'in karaya çıkışı temsili olarak canlandırılacak. Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evin bahçesinden alınan Türk bayrağına sarılı toprak, Samsun Valisi İbrahim Şahin'e takdim edilecek, dans, ritim, karma step gösterileri sunulacak. Ayrıca Dragon Bot Yarışlarının final müsabakaları düzenlenecek, Türk Yıldızları Samsun semalarında gösteri uçuşu yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan ve Vali Şahin gençlik ateşini yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN