Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Mercedes Kadir' Türkiye'nin sevgilisi oldu

Sosyal medyada paylaşılan bir anıyla Türkiye'nin gündemine gelen 'Mercedes Kadir', yaşamıyla, Malatyalıların ona gösterdiği sevgiyle ve sosyal medyada hakkında yapılan yorumlarla adeta tüm ülkenin sevgilisi durumuna geldi.

Giriş Tarihi: 27.5.2015 10:34
'Mercedes Kadir' Türkiye'nin sevgilisi oldu
Asıl ismi "Fatih" olmasına rağmen Malatya'da "Mercedes Kadir" ve "Gümüş" olarak anılmakta. Malatyalılar 'Mercedes Kadir'i o kadar çok benimsemiş durumdaki, trafik polisinden sürücüsüne, sanayideki ustasından yolda karşılaşan vatandaşına kadar herkes, onun Mercedes olarak kullandığı değneğine araç muamelesi yapıyor. Öyle ki trafik polisleri yanlış yere parkettiğinde ya da 'çok hızlı gittiğinde' Kadir'e ceza yazıyor.

Türkiye'de adeta gündem olan 'Mercedes Kadir' ile ilgili paylaşılan o duygulu hikaye...

İşte Mersedes Kadir'in hikayesi

Fotodaki kişinin ismi Kadir , Mersedes Kadir. Malatya' da yaşıyor. Akli dengesi yerinde değil ve bütün gün üstünde dolaştığı önünde Mercedes arması olan sopayı Mersedes'i zannederek yaşıyor.

Buraya kadar tamam. Anlatmaya bayıldığım kısmı bundan sonra başlıyor.. Koskoca bir şehir , Kadir'in Mersedes hayalini her şeyiyle sahiplenmiş durumda.. Kadir trafik ışıklarında duruyor, arabasını park ediyor, diğer arabalar trafikte ona yol veriyor, ona göre parkediyor. Bütün şehir o "Mersedes"in farkında! Kadir sopasını Mercedes servisine götürüyor, ustalar bütün ciddiyetleriyle arızaları anlatıyor, bir usta sopaya teyp takıyor, diğeri aynasını, armasını yeniliyor..

Sıkı durun; trafik polisleri yanlış yere parkettiğinde ya da 'çok hızlı gittiğinde' Kadir'e ceza yazıyorlar, zamanı geldiğinde muayeneye gönderiyorlar! Bir koca şehir, Malatya, Kadir'in hikayesini onunla birlikte yaşıyor.

Bir 'deli'nin sopasına göre yaşayan şehirlerin, sopayla, sapanla, satırla birbirlerini kovalayan şehirlere dönüşmesini gördükçe bu hikaye çok hoş gelir insanın kulağına...

'MERCEDES KADİR' İLE İLGİLİ BAŞKA BİR ANI:

Bir gün mersedes kadir arabası(sopası) arızalandı diye sanayiye gider. Usta arızasını söyler ve 3 gün sonra gelip alabileceğini belirtir. Tabi mersedes kadir 3 gün sonra gelir usta daha işinin bitmediğini yarın gelmesini söyler. Mersedes kadir bu şekilde 2 hafta boyunca gider gelir. Bir gün yine gider sanayiye ama usta işinin daha bitmediğini söyler tabi mersedes kadir sinirlenir artık ve şunu söyler yeter artık yap şu arabayı 2 haftadır eve yürüyerek gidip geliyorum :)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mercedes Kadir' Türkiye'nin sevgilisi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN