Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katil sevgililere ömür boyu hapis!

Diyarbakır'da, 2014 yılının Şubat ayında 50 bin lirasını aldıkları 92 yaşındaki Nezrife Erge'yi eşarpla boğarak öldürdükleri suçlamasıyla tutuklu yargılanan torunu Süreyya Turhallı ile sevgilisi Ziynettin Kardaş ömür boyu ve 10'ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Giriş Tarihi: 29.5.2015 10:32 Güncelleme Tarihi: 29.5.2015 10:36
Katil sevgililere ömür boyu hapis!
Diyarbakır 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşmasına tutuklu sanıklar her ikisi de 31 yaşında olan Süreyya Turhallı ve Zeynettin Kardaş ile avukatları katıldı. Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanıkların ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılmalarını istedi. Duruşmada son sözü sorulan sanık Zeynettin Kardaş, olayla ilgisinin olmadığını öne sürerek, o gün olay yerine bile gitmediğini söyledi.

Duruşmada son sözleri sorulan öldürülen Nezrife Erge'nin torunu Süreyya Turhallı ise suçsuz olduğunu iddia ederek, "Namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum ki suçsuzum. Ben bu suçu işlemedim. Suçu benim üzerime yıktılar. Ben oraya taksi ile gittim. Sokak karanlıktı. Aleyhte delillerin hiç birini kabul etmiyorum. Cezaevinde mağdurum" dedi.

ÖMÜR BOYU VE 10'AR YIL HAPİS


Avukat savunmalarının ardından duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme daha sonra kararını açıkladı. 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar Süreyya Turhallı ve Zeynettin Kardaş'ı önce 'Kasten öldürme' ve 'Yağma' suçlarından 1'er kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 12'şer yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanıkların duruşmadaki iyi hallerini dikkate alan mahkeme heyeti, cezada indirim yaparak Süreyya Turhallı ve Zeynettin Kardaş'ın 1'er kez ömür boyu ve 10'ar yıl hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

SES ÇIKARMASINI ÖNLEMEK İÇİN AĞZINA KUMAŞ TIKAMIŞLAR


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Nezrife Erge'nin sahip olduğu gayrimenkuller nedeniyle iyi bir kira gelirine sahip olduğu, torunu Süreyya Turhallı'nın olay günü dikkat çekmemek için evine gittiği ve bilinçli olarak açık bıraktığı kapıdan sevgilisi Zeynettin Kardaş'ı eve aldığı belirtildi. İddianamede, yaşlı kadının el ve ayaklarını bağlayan şüphelilerin ses çıkarmasını önlemek amacıyla ağzına bir top kumaş tıkadıkları da ifade edildi. Şüphelilerin evde bulunan 50 bin Lira ve üzerinde Arapça yazılar bulunan 32 gram ağırlığında altın madalyonu aldığı kaydedilen iddianamede, paranın Süreyya Turhallı ve Zeynettin Kardaş arasında paylaşıldığı belirtildi. Şüpheli Zeynettin Kardaş'ın ablasının evinde arama yapan polisin, çalınan paraların bir kısmı ve altın madalyonu bulduğu vurgulanan iddianamede, şüphelilerin olayı kısmen kabul ettikleri ve birbirlerini suçladıklarını kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katil sevgililere ömür boyu hapis!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN