Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler “Ben de yazarım” dedi

Giriş Tarihi: 30.5.2015 11:41 Güncelleme Tarihi: 30.5.2015 11:42
Öğrenciler “Ben de yazarım” dedi

Kısa adı KİGEDER olan Küçükçekmece İmam Hatip Gönüllüleri Derneği lise öğrencilerine yönelik yazarlık yarışması düzenledi.

Milli ve manevi değerlerimizi gelecek nesillere aktarmak ve gençlerin yazarlık kabiliyetlerinin gelişmesi amacıyla düzenlenen yarışma ilçedeki Orta Öğretim kurumlarının katılımıyla yapıldı.

1300'den fazla öğrencinin eserleriyle katıldığı yarışmada 443 eser ön elemeyi geçerek değerlendirmeye katıldı. Küçükçekmece'de görev yapan edebiyat öğretmenlerinden oluşan 7 kişilik komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucu; basımı yapılacak kitapta yer alacak 102 eser puan sırasına göre seçildi.

Küçükçekmece Kaymakamlığı,Küçükçekmece Belediye Başkanlığı,Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,Küçükçekmece İmam-Hatip Okulları Mezunları Mensupları Gönüllüleri Eğitim Derneği (KİGEDER)'nin ortaklığında yapılan yarışmanın ödül törenine ilçe Kaymakamı Harun KAYA, Belediye Başkanı Temel KARADENİZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, İlçe Müftüsü Cemalettin BAL, sivil toplum örgütleri temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti. Protokol konuşmalarında yarışmaya katılımın yüksek olmasından duyulan memnuniyet ifade edildi. Öğrencilerin yazı yazmaya devam etmeleri istendi.

Yarışmada ilk 10 öğrenci ve danışman öğretmenleri ile ilk 100'e en çok öğrencisi giren okul müdürü ve danışman öğretmene Bosna Hersek gezisi ödül olarak planlandı. Eserler ayrıca kitap olarak yayımlanacakBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler “Ben de yazarım” dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN