Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatalı ameliyata rekor tazminat

ABD mahkemesi, belkemiği ameliyatı sonrası felç olup yaşamını yitiren çocuğun ailesine 45 milyon dolar tazminat verilmesine hükmetti

Giriş Tarihi: 31.5.2015
Hatalı ameliyata rekor tazminat
ABD'nin New York kentindeki Presbiteryen Hastanesi'nde 13 yıl önce bel kayması tedavisi amacıyla girdiği hastane sonu olan Edward Beloyianis'in davası, tazminat ile sonlandırıldı. Belkemiğine 10 vida ve 2 tel takılan Edward, operasyondan sonra masadan kalkamamıştı. Yapılan testlerde, operasyonda kullanılan vidalardan birinin hastanın omurgasına isabet ederek felç olmasına neden olduğu ortaya çıktı. 8 yıl yatağa bağlı yaşayan Edward, 2010'da da felçten kaynaklı üriner sistem enfeksiyonları nedeniyle hayatını kaybetti.

ACI DOLU HER YILA 5 MİLYON $

Mahkeme, olayda hastaneyi ve operasyonu gerçekleştiren ortopedi cerrahı doktor David Roye'u suçlu buldu. Davanın son hükmünde, Edward'ın 2002'den 2010'a kadar acı çektiği her bir yıl için 5'er milyon dolar, anne ve babası için de 5.6 milyon dolar tazminat ödeneceğine karar kılındı. Oğlunun felç olmadan önce Hockey oynamayı çok sevdiğini söyleyen acılı baba, "Zilyon dolar da verseler oğlum geri gelmeyecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatalı ameliyata rekor tazminat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN