Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahte evrakla arsa vurgunu

Giriş Tarihi: 2.6.2015
Sahte evrakla arsa vurgunu

Esenyurt'ta 4 kişilik şebeke, değerli arsaları sahte evraklarla üzerine geçirdi. Şebeke Tapu Müdürlüğü'nde 6 milyon değerindeki bir arsayı satmak üzereyken yakal

Esenyurt'ta değerli arsaları sahte evraklarla üzerine geçirerek satan 4 kişilik şebeke Esenyurt Asayiş Büro Ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Tapu Müdürlüğü'nde gözaltına alınan şebeke üyelerinden ikisi tutuklandı. Esenyurt Asayiş Büro Ekipleri'ni Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı'ndan gelen bir şikayet dilekçesi harekete geçirdi. Savcılığa yapılan suç duyurusunda Arif B. isimli kişi yeni aldığı aracının şasi numarasının ruhsatta yazan numara ile eşleşmediğini, aracın ikiz plakalı araç olduğunu belirterek, aracı satın aldığı H.H.L. isimli kişiden şikayetçi oldu. Polis ekipleri yaptıkları incelemede, H.H.L.'nin sahte kimlik olduğunu belirleyerek şebekenin peşine düştü. İkiz plakalı araç ile ilgili soruşturmayı derinleştiren polis, savcılığa yapılan başka bir suç duyurusundaki kişilerin aynı kişiler olduğunu belirledi. Bir inşaat şirketinin sahibi olan Serkan Araz'ın kendisine ait olan 6 milyon değerindeki arsanın kendisinin haberi olmadan sahte evraklarla Turgay Ö.'ye satıldığını belirleyerek suç duyurusunda bulunmuştu. Polis ekipleri 4 kişilik şebeke elemanlarının İstanbul'da sahte kimlikler ve sahte vekaletler hazırlayarak, değerli arsaları tapuda kendi üzerlerine aldıktan sonra sattıklarını belirledi.

TAPUDA SUÇÜSTÜ
Polis ekipleri, 4 kişilik şebeke üyelerini Esenyurt Tapu Müdürlüğü'nde önceki gün işadamı Serkan Araz'a ait 6 milyon liralık arsayı satmaya geldiklerinde gözaltına aldı. Tanju A. (27), Turgay Ö. (52), Emrah E. (28) ve Emrah Ö.( 29) isimli kişilerin yapılan tapu ve noter kayıtlarından daha önce de çok sayıda otomobil satışı gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen Tanju A. Ve Turgay Ö. Tutuklanırken, Emrah E. ve Emrah Ö. Hakkında denetimli serbestlik kararı verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte evrakla arsa vurgunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN