Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Madenci çocuklarının yüzü güldü

Giriş Tarihi: 5.6.2015
Madenci çocuklarının yüzü güldü

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, şiir ve kompozisyon yarışmasında bisiklet ödülünü kazanamayınca gözyaşlarına boğulan madenci çocuklarına 85 adet bisiklet gönderdi

Zonguldak'a bağlı Kilimli ilçesinde bulunan Madenciler İlkokulu'nda geçen hafta düzenlenen yarışmada, bisiklet ödülünü kazanamadıkları için ağlayan öğrencilerin durumuna üzülen İstanbul Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, yarışmaya katılan tüm çocuklara bisiklet yolladı. Madenci çocuklarının eğitim gördüğü Madenciler İlkokulu'nda düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında, bisiklet ödülünü kazanamayan öğrencilerin yaşadığı üzüntüden etkilenen Demir, öğrencilere 85 adet bisiklet hediye etti. Madenci çocuklarının yüzünü güldüren Demir, "Çocukları mutlu edebildiysek ne mutlu bize" dedi.

YAZA MUTLU GİRDİLER

Geçen hafta Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri, Madenciler İlkokulu öğrencileri arasında "Kömürün Elmas Hali" adlı şiir ve kompozisyon yarışması düzenlemiş, dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye edilmişti. Yarışmada dereceye giremeyip bisiklet kazanamayan öğrenciler ise gözyaşlarına boğulmuştu. Kamuoyunda büyük yankı uyandıran haberleri gören Demir, okulda öğrenim gören bütün çocuklara bisiklet hediye etti. Çocukların yaza mutlu şekilde girmelerini sağlayan Demir, "İlk bisikletimi ayakkabı boyayarak satın almıştım ve o günleri hiç unutamıyorum. Basında haberi okuyunca bir şeyler yapmak istedim. Bu çocukların çoğu yer altında zor koşullarda çalışan madenci babaların çocukları. Bu güzel çocukları, gönderdiğimiz bisikletlerle sevindirebildiysek ne mutlu bize" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madenci çocuklarının yüzü güldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN