Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meteoroloji'den hava durumu açıklaması

Giriş Tarihi: 6.6.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 6.6.2015 10:08
Meteoroloji'den hava durumu açıklaması
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz ile Kars, Ardahan ve Erzurum'un kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Düzce, Bolu, Çankırı, Kastamonu, Karabük ile Balıkesir ve Kütahya'nın kuzeyi ve Çanakkale'nin doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, iç kesimlerde 1 ila 3 dereceği artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ

Yağışların, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Düzce, Bolu, Çankırı, Kastamonu, Karabük ile Balıkesir ve Kütahya'nın kuzeyi ve Çanakkale'nin doğusunda yerel olarak kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, yerel dolu, ani sel, lokal su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevreleri ile Balıkesir'in kuzey ve Çanakkale'nin doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı yer yer çok bulutlu, iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kütahya'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bolu, Karabük, Kastamonu ve Düzce çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, Kars, Ardahan ile Erzurum'un kuzey çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERİN HAVA SICAKLIĞI

İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (23)

İZMİR: Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri yerel gök gürültülü sağanak yağışlı.(28)

ADANA: Parçalı, yer yer çok bulutlu, kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(28)

Antalya: Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(27)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (22)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağışlı.(23)

ERZURUM: Parçalı çok bulutlu, kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (26)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu. (33)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den hava durumu açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN