Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte Ada’nın yeni camisi

Giriş Tarihi: 12.6.2015 11:11
İşte Ada’nın yeni camisi

Büyükada’ya yapılacak Çarşı Camii’nin projesi için yapılan yarışma sonuçlandı. Yarışmanın kazananı Yüksek Mühendis Emre Can Yılmaz’ın projesi tasarımcılarla yapılacak görüşmelerin ardından uygulanmaya başlayacak.

İstanbul Büyükada'ya yapılacak olan Çarşı Camii'nin projesi için düzenlenen "Büyükada Çarşı Camii Mimari Fikir Projesi Yarışması"nın kazananları belli oldu. Toplam 106 kişinin katıldığı yarışmada, jüri tarafından 74 proje değerlendirildi.

YAPIMINA BAŞLANACAK

Sonuçlara göre projenin 1'incisi İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Mühendisi Emre Can Yılmaz oldu. Yarışmayı kazanan Emre Can Yılmaz'ın projesi kapsamında Büyükada Çarşı Camii'nin yapımına başlanacak. Projenin tasarımcıları ile uygulama için yapılacak görüşmeler neticesinde caminin inşa süreci belli olacak. Yeni yapılacak caminin proje planlarına göre 300 metrekarelik ibadethane alanı olacak.

ŞABLONLA YAKLAŞMADIK

Büyükada Çarşı Camii Dernek Başkanı Veysel Karani Pekdemir yarışmayı Ada'nın sosyokültürel dokusuna uyumlu bir proje elde etmek için düzenlediklerini belirterek, "Başvuran eserlere bir şablonla yaklaşmadık" dedi.

Yeni Şafak
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Ada’nın yeni camisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN