Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şiddet kurbanı Canan'ın oğlu Devlet Ana'ya emanet

Boşandığı eşinin ağabeyi tarafından öldürülen Canan Koçoğlu'nun hayatı yurt ve sığınma evlerinde geçti. Şimdi 5 aylık oğlu da bir yurtta büyüyecek

Şiddet kurbanı Canan'ın oğlu Devlet Ana'ya emanet
Malatya Yazıhan'da doğan Canan Koçoğlu, anne ve babası 4 yaşındayken boşandı. O dönemde 5 yaşında olan ağabeyi Serkan'la birlikte ortada kalan Canan yetiştirme yurduna bırakıldı. Önce Malatya, ardından Erzurum Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan Canan, yaşadığı ruhsal sorunları nedeniyle sürekli Elazığ'daki Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gitmeye başlayınca bu kez Elazığ Kız Yetiştirme Yurdu'na gönderildi. Ardından babası Malatya Huzurevi'nde, kardeşi de Malatya Yetiştirme Yurdu'nda kaldığı için, kendi isteğiyle ise Kahramanmaraş Kız Yetiştirme Yurdu'na geçti. 18 yaşını doldurduğunda ise Malatya'da uzaktan akrabası olan Bayram Arpacı ile evlendi. Bir oğlu dünyaya gelen Canan, evliliğinde aradığı huzur ve mutluluğu bulamayınca boşandı.

CENAZEYE YURTTAKİ KARDEŞİ GİTTİ
5 aylık oğlunu Sevgi Evi'ne bırakıp, kendisi de kadın sığınma evinde kalmaya başladı. Haftada bir çocuğunu ve halen yetiştirme yurdunda kalan kardeşini ziyaret ediyordu. 3 ay önce ise babasını kaybetti. Oğlunun hasretine dayanamayınca, sığınma evinden ayrılıp bir gazinoda garson olarak çalışmaya başladı. 9 Haziran akşamı boşandığı eşinin ağabeyi Ramazan Arpacı, işyerine gelip bir masaya oturdu. Canan'ı karşısında görünce bir anda bıçaklamaya başladı. Genç kadın 10 bıçak darbesiyle kaldırıldığı hastanede öldü. Cenazesine de halen yurtta kalan erkek kardeşi Serkan Koçoğlu ve yurt görevlileri katıldı. Cenaze evrakındaki taziye adresine de "Kadın sığınma evi" yazılan Canan'ın oğlu da kendi gibi yetiştirme yurdunda büyüyecek. Acılı kardeşi Serkan Koçoğlu, "Hayat bize hiç gülmedi. Ablam bu ölümü hiç hak etmedi. O çocuğu için çalışıyordu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddet kurbanı Canan'ın oğlu Devlet Ana'ya emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN