Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Benim için en acı Babalar Günü'

Muğla'da öldürülen Cansu Kaya'nın babası Osman Kaya, SABAH'a konuştu: "Bu, benim için en acı Babalar Günü. Kızımla buluşamayacağız. Ben onsuz nasıl yaşarım?"

Giriş Tarihi: 21.6.2015
'Benim için en acı Babalar Günü'
Muğla Dalyan'da geçen pazar gecesi iş çıkışının ardından iki gencin dövüp tecavüz ettikten sonra boğarak Dalyan Kanalı'na attığı 18 yaşındaki Cansu Kaya'nın acılı babası Osman Kaya, SABAH'a konuştu. Kızının ölümüyle dünyasının yıkıldığını söyleyen Ortaca'nın Mergenli mahallesi eski muhtarı Osman Kaya, "Kızım bana çok düşkündü. Hep 'İyi ki sen benim babamsın' derdi. Geçen yılki babalar gününde yazdığı sürpriz mektupta, 'Canım babam iyisiyle, kötüsüyle bu dünyada var olmamı sağladın. Beni en iyi şekilde bu yaşıma getirdin. Senin kızın olma gururunu yaşattın. Bunu hiçbir sözcük anlatamaz. Seninle gülmenin en güzel an, ağlamanın en rahatlatıcı duygu olduğunu sen öğrettin. Sen benim hayatımın en yakışıklısı, en iyisi, en adaletlisi, en güzel güleni, en sakini, en tatlısı, en harikasısın. Bu hayatta hata yaparak gerçeği görüp, doğruyu öğrenmeyi en önemlisi de senin gibi insan olmayı senden öğrendim' diye yazdığı sürpriz mektup beni beni ağlatmıştı" dedi.

'ÜZÜLMEMİ İSTEMEZDİ'
Bu yıl da yine sürpriz beklerken acı haberle sarsıldığını belirten Osman Kaya, "O farklı bir kızdı ve ikimizin arasında ayrı bir bağ vardı. Benim hiç ama hiç üzülmemi istemezdi. Yarın (bugün) Babalar Günü ve kızım katledildi. Benim için en acı, en unutulmaz Babalar Günü olacak. Kızımla buluşamayacağız. Onsuz ben nasıl yaşarım. Babalar Günü'nde Cansu'ma dokunamamak acımı iki katına çıkardı. İçim yanıyor. Kızıma bunu yapanların babaları acaba ne hissediyor? Kızım Ortaca'da amcasında kalıyordu. Olay gecesi de amcasına gidecekken, 4 gün önce girdiği işyerinde karşılaştığı ilkokul arkadaşı o canilerle tanıştırmış ve kandırıp o tekneye bindirmiş" diye konuştu. Acılı baba, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nun eşi Gülen Kaya'yı arayarak üzüntülerini paylaşmasına teşekkür ederek, "Düşünüp aramaları bizi duygulandırdı" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Benim için en acı Babalar Günü'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN