Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çöpte at kemikleri bulundu

Giriş Tarihi: 22.6.2015 15:34 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 15:42
Çöpte at kemikleri bulundu

İzmir'in Altındağ Semtinde, çöp konteynerinde kesilmiş atlara ait kafa, deri ve kemikler çıktı. Kesilen atlara ait etin piyasaya sürülmesi için kesildiği, kalan parçaların da ara sokakta olduğu için bu bölgeye getirilip atıldığı anlaşıldı.

Bu sabah 5 bin 627'nci Sokak'taki işyerlerini açanlar, çöp konteynerinden yayılan ağır kokudan rahatsız oldu. Çöp konteynerinde atılı poşetler olduğunu görenler temizlenmesi için belediye ekiplerinden yardım istedi. Ekiplerin, temizlemeye başladığı konternerden çıkardığı poşetlerden, ata ait kafa, deri ve kemikler bulundu. Bunun üzerine olay polise de bildirildi. Polisin olay yerinde tutanak tutup, şikayetleri alması ardından poşetler belediyeye ait araçlara yüklenerek kaldırıldı. Daha sonra da temizlik ekipleri, çöp konternerinin bulunduğu alan ile sokağı yıkadı.


PİYASAYA SÜRDÜLER


Atın etinin piyasaya sürülmesi için kesildiği, kalan parçaların da ara sokakta olduğu için kimsenin görmemesi için bu bölgeye getirilip atıldığı anlaşıldı. Daha önce de çöpten atlara ait kemik ve deri gördüklerini belirten çevredekiler polis ve belediye ekiplerine gerekli başvuruda bulundukları halde sonuç elde edilemediğini, insan sağlığıyla oynayan bu kişilerin bulunması için çalışma yapılmasını istediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çöpte at kemikleri bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN