Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Oğlumun bir gülüşü bana en güzel hediye'

Utku, babasının karaciğeriyle hayata tutundu

Giriş Tarihi: 22.6.2015
'Oğlumun bir gülüşü bana en güzel hediye'
Karaciğer yetmezliğiyle doğan 6,5 aylık oğlu Alperen Utku Evran'a karaciğerinden bir parça vererek hayata yeniden tutunmasını sağlayan 33 yaşındaki baba Asım Evran, oğlunu sağlıklı bir şekilde kucağına almasının dünyanın en güzel babalar günü hediyesi olduğunu söyledi.

50 GÜNLÜKKEN AMELİYAT OLDU

Adana'da kepçe operatörlüğü yaparak evini geçindiren 33 yaşındaki Asım Evran, 5 yaşındaki oğlundan sonra ikinci çocuğu Alperen Utku'nun dünyaya gelmesi ile dünyanın en mutlu babası olmuştu. İki oğluna daha iyi bir gelecek kurabilmek için her gün fazla mesai yaparak daha fazla para kazanmayı hayal ediyordu. Ancak oğlu Alperen yeni doğan sarılığına yakalandı. Yapılan tetkiklerde karaciğer ile safra yolları bağlantı tıkanıklığı tespit edildi. Tıkanıklığın açılması için 50 günlükken Kasai ameliyatı yapıldı. Ancak Alperen iyileşemedi. Doktorlar karaciğer nakli gerektiğini söylerek bir an önce alanındaki uzmanların görmesi gerektiğini söylediler.

'TÜM ORGANLARIMI VERİRİM'
İstanbul'da Memorial Şişli Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde yapılan tetkiklerde baba Asım Evran'ın karaciğer dokularının oğluyla uyumlu olduğu tespit edildi. Baba oğul hemen nakil için ameliyata alındı. Baba Asım Evran'ın karaciğerinden alınan küçük bir parça 6.5 aylık oğlu Alperen Utku'ya başarılı bir şekilde nakledildi. Baba Evran, "Alperen doğduğu ilk haftadan sonra hep hastanelerde yaşadı. Bir haftalıkken girdiğimiz hastaneden bir türlü çıkamadık. Şimdi yaşıtları gibi sağlıklı oldu. Onu sağlıklı bir şekilde kucağıma almak, oğlumun bir gülüşü bana en güzel babalar günü hediyesi oldu. Oğluma gerekirse tüm organlarımı vererek onu yaşatırım, onunda bir gün baba olarak çocukları ile kutlamasını isterim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Oğlumun bir gülüşü bana en güzel hediye'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN