Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İGMD geleneksel iftar yemeğini gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 25.6.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 17:33
İGMD geleneksel iftar yemeğini gerçekleştirdi

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği’nin Geleneksel İftar Daveti 24 haziran 2015 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği dün yapılan iftar buluşmasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Yönetim Kurulumuzun tam kadro olarak katıldığı davette 600 civarında meslektaşımızla Ramazan'ın bereketli sofrasında buluştuk.

Davetimizin özel konukları arasında İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Sayın Halil İbrahim BOZKUŞ ve ekibi, Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Sayın Musa AYDEMİR ve ekibi, Batı Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Sayın Muharrem MURAT ve ekibi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın çok kıymetli yöneticileri, Beşiktaş Kulübü Divan Başkanı Sn. Yalçın KARADENİZ, STK temsilcileri, basın mensupları ve iş dünyasının temsilcileri de yer aldı.

Davetin evsahibi İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Yön. Kur. Bşk. Sayın Serdar KESKİN; bu özel ve güzel geceye katılarak, soframızı onurlandıran meslektaşlarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu şu sözleri ile ifade etti: "Hayatta yazılı olmayan bazı değerler vardır. Bunlar örf, adet ve geleneklerimizdir. Ramazan toplumun tüm kesimlerinin sevgi, birlik, beraberlik, kardeşlik duyguları içinde el ele verdiği bir aydır. Her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan'ın hatırlattığı değerleri yaşamak, yaşatmak için bizlerde camia olarak kardeşlik duyguları içinde el ele vermeliyiz. Sizlerin ve ailelerinizin Ramazan'ınızı en kalbi duygularımla kutlar, Allah'tan tekrarına kavuşturmasını dilerim. Hayırlı Ramazanlarınız olsun."

Mevzuatta yeri olmadığı halde 90'lı yıllardan beri kayıtlarındaki imzaların; İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Sayın Halil İbrahim BOZKUŞ ve AHL Gümrük Md. Sayın Nurol ÖZKAN ile yaptıkları görüşmeler sonucunda AHL Gümrüğü'nde kaldırıldığını belirten Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Serdar KESKİN, yakın zamanda Ambarlı Gümrüğü'nde de aynı uygulamanın hayata geçeceğinin müjdesini verdi. Başkanımız Sayın Serdar KESKİN ayrıca beyanname satışları ile ilgili olarak Tasiş Gen. Md. Sayın Harun USLU ve İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Sayın Halil İbrahim BOZKUŞ yaptıkları görüşmeler sonucunda; sadece İstanbul Avrupa yakasında Yeşilköy Tasiş'de yapılan beyanname satışlarının yakın zamanda Anadolu yakasında, muhtemelen Erenköy Tasiş'de açılacak ofisten de yapılacağını ifade etti.

Gümrük Müşavirliği Mesleki Yeterlilik Sınavı sonuçlarını da değerlendiren Başkanımız Sayın Serdar KESKİN sözlerine şöyle devam etti: " Bu yılda bizlere başarıları ile büyük bir mutluluk ve gurur yaşatan meslektaşlarımız oldu. 209 Kişinin katıldığı sınavda 102 kişi başarılı olmuştur. Bunların 76'sı bizim bölgemizdedir. Ayrıca sınavda başarılı olan ilk 10 isimde bizim bölgemizden çıkmıştır. Sayın Zekiye ALGÜL birinciliği, Sayın Mustafa AKKUŞ ikinciliği ve Sayın Algül BAYRAKTAR üçüncülüğü ile bizlere büyük bir gurur yaşatmışlardır. Hem dereceye giren hem de sınavı kazanan meslektaşlarımızı yürekten kutlar, başarılarının devamını dilerim."

Gecede Ayşe Nur ERGEN ve saz arkadaşları verdikleri mini konserle konuklarımıza güzel anlar yaşattılar.

Gecemize gelerek bizleri onurlandıran, gelemeseler bile yüreklerinin bizlerle olduğunu bildiğimiz tüm üyelerimize teşekkür eder, sevdikleriyle daha nice güzel Ramazanlar geçirmelerini dileriz.

HAYIRLI RAMAZANLAR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İGMD geleneksel iftar yemeğini gerçekleştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN