Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saç ekiminde son teknikler

42 ülkeden 200 ünlü doktor, saç ekiminde kullanılan yeni teknikleri masaya yatırdı Katılımcılara canlı cerrahi gözlem imkânı sunularak operasyonu izletildi

Giriş Tarihi: 27.6.2015
Saç ekiminde son teknikler
Dünyaca ünlü saç ekimi uzmanları, Türkiye'de buluştu. 42 ülkeden 200 doktor, İstanbul'da düzenlenen çalıştayda saç ekiminde kullanılan son teknikleri masaya yatırdı. Cerrahi müdahalelerle ilgili canlı gözlem sağlandı. Organizasyonu düzenleyen Dr. Koray Erdoğan, "Bana saç ekimi için gelenlerin yüzde 96'sı yabancı" dedi.

CANLI SAÇ EKİMİ...

Saç ekimi alanında uluslararası başarıya sahip doktorlar İstanbul'da gerçekleştirilen bir organizasyonda bir araya geldi. Dünyanın 42 farklı ülkesinden başarılı 200 saç ekimi doktorunun katılım gösterdiği "3. Akdeniz FUE Workshop" önceki gün İstanbul Radisson Blu Hotel'de gerçekleşti. Türk doktor Koray Erdoğan düzenlediği organizasyona Uluslararası Saç Restorasyon Birliği Komiteleri ve Amerikan Cerrahlar Üniversitesi Onur Üyesi Dr. James A. Harris, Dr. Jose Lorenzo, Dr. Alex Ginzburg ve Dr. Robert True gibi isimler katıldı. Organizasyonda katılımcılara canlı cerrahi gözlem imkânı sunularak saç ekimi operasyonu izletildi.

'ARDIŞIK' YÖNTEM
Saç ekimi tekniğinde geliştirdiği özel yöntemle adını duyuran ve müşterilerinin yüzde 96'sının yabancı olduğunu söyleyen Erdoğan, "Ardışık teknik adını verdiğim yöntemle donör bölgesi daha az zarar görüyor. Ayrıca daha çok saçın kontrollü bir şekilde çıkması sağlanıyor. Bu kadar geniş katılımı hiçbir uluslararası kuruluşun desteğini almadan ilk çalıştayın ülkemizde olması ayrı bir gurur kaynağıdır" dedi. Hazırlıkları 2 yıl süren organizasyon, saç ekiminin bütün tekniklerini içeren ve her farklı teknikteki dünyaca tanınmış öncü doktorların katıldığı ilk workshop olma özelliğine sahip. Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen organizasyon, sırasıyla İsrail ve İspanya'da da gerçekleştirilmişti.

Ahmet ALTINDİŞ - Enes KIZAK - Berra METE / SABAH

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saç ekiminde son teknikler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN