Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Can'a anne sitemi: Mutlu'yu unuttu

Giriş Tarihi: 3.7.2015
Can'a anne sitemi: Mutlu'yu unuttu

TV'deki bir ses yarışmasına katılmasına kızan erkek arkadaşının ağır yaraladığı Mutlu Kaya'nın annesi programın jüri üyesi Sibel Can'a tepkili: Bize destek sözü verdi, bir daha gelmedi

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan ve 37 gün sonra yoğun bakımdan çıkan 19 yaşındaki Mutlu Kaya'nın ayağa kalkması için donanımlı bir hastanede tedavi görmesi gerekiyor. Genç kız tedavisine GATA'da devam etmek isterken, annesi ise "Mutlu'yu unuttu" diyerek ünlü sanatçı Sibel Can'a sitem etti. Herkes Mutlu'yu özel bir televizyon kanalında yayınlanan ses yarışması programıyla tanıdı. Sesi kadar güzelliği ile de dikkat çeken ve Sibel Can'ın 'veliahtım' dediği genç kız, geçtiğimiz Mayıs ayında evinde eski erkek arkadaşının silahlı saldırısına uğradı. Başına isabet eden kurşunla ağır yaralanan Mutlu, yaşama tutunarak 37 gün sonra gözlerini açtı. Genç kızın ayağa kalkması ve eski sağlığına kavuşması için tam donanımlı bir hastaneye sevkinin yapılması gerekiyor. GATA'ya (Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi) sevkinin yapılması için işlemler başlatıldı. Ancak, aradan 10 gün geçmesine rağmen sevk konusunda bir gelişme yaşanmadı.

FİZİK TEDAVİYE İHTİYACI VAR

Birkaç adım atabilen Mutlu'nun daha iyi yürüyebilmesi için fizik tedavi görmesi gerekiyor. Güçlükle konuşabilen genç kız 'iyiyim' dedikten sonra gözyaşı dökerken, annesi Hanım Kaya, kızının GATA'da tedavi görmek istediği için günlerdir ağladığını söyledi. Kızının başından bir an olsun ayrılmayan Hanım Kaya, "Allah bana onu yeniden verdi ama kızım şimdi gözlerimin önünde eriyor. Yaşadığımız bu korkunç olaydan sonra Sibel Can gelip hastanede Mutlu'yu ve bizi ziyaret etti. Maddi ve manevi destek sözü verdi. Ama gittikten sonra bir daha aramadı. Doktoru, Mutlu için burada artık yapılacak bir şey kalmadığını söyledi. En iyi yerin GATA olduğunu belirtti. Mutlu iyileşip, şarkı söylemeyi çok istiyor"dedi. Baba Mehmet ve anne Hanım Kaya, son çare olarak Vali Hüseyin Aksoy'dan yardım istediklerini, Vali Aksoy'un kendilerine her türlü yardımı yapacaklarını söylediğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Can'a anne sitemi: Mutlu'yu unuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN