Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enes'ten 72 saattir haber alınamıyor

Iğdır'da, 8 yaşındaki Enes'ten üç gündür haber yok. Aile kayıpm üracaatında bulunurken, asker ve AFAD dağ-taş demeden her yerde küçük Enes'i arıyor

Giriş Tarihi: 3.7.2015
Enes'ten 72 saattir haber alınamıyor
Iğdır'ın Tuzluca ilçesine 25 kilometre uzaklıkta bulunan Güllüce köyünde yaşayan ilkokul 2. sınıf öğrencisi Enes Tosun, 3 gün önce oyun oynamak için evden çıktı. Ancak aradan uzun süre geçmesine rağmen Enes eve gelmeyince ailesi durumdan şüphelendi. Baba Metin Tosun (33), oğlunu köyde aramaya başladı. Ancak Enes'in izine rastlayamadı. Enes'in kayıp olduğunun duyulması üzerine tüm köylü saatlerce çevrede Enes'i aradı ancak bulamadı. Aile, durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma ekipleri, kayıp çocuğun bulunması için seferber oldu. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ile jandarma ekipleri ve vatandaşlar, Güllüce köyü ve civar köylerdeki arazilerde, kaybolan Enes'i aramaya başladı. Bölgede dağlık alandan başlayarak köy merkezlerine kadar tarama yapan AFAD ekipleri ile İl Jandarma'ya bağlı komando timleri ve köylüler de eşlik ediyor. Ağrı'nın Sinek Yaylası eteklerinde bulunan bölgede, jandarma ve AFAD ekiplerinin başlattığı arama çalışmaları, küçük Enes'e dair bir ipucu bulmak için aralıksız devam ediyor.

'OĞLUM OLMADAN ASLA'
Bu arada bir çocuğun Enes'i kırmızı bir otomobile binerken gördüğünü söylemesi üzerine, kayıp çocuğun kaçırılmış olabileceği ihtimali de gündeme geldi. Enes'in kaybolduğu günlerde köyde bir cenaze olduğu, cenaze nedeniyle taziye evine gelip gidenin fazla olduğu, bu nedenle köye giriş çıkış yapan kişi sayısının çok olduğu öğrenildi. Baba Metin Tosun, "Kimseyi zan altında bırakmak istemiyoruz. Jandarma oğlumu arıyor ancak bulamıyor. Gidebileceği her yere bakıldı. Kırmızı bir otomobilin kaçırdığı ihtimali üzerinde duruluyor. Tek isteğim oğlumun sağ olarak bulunması" diye konuştu. Gözü yaşlı anne Bahar Tosun ise "Oğlum için canımı veririm. 3 gündür gözüme uyku girmiyor. Ben oğlum olmadan yaşayamam" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enes'ten 72 saattir haber alınamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN