Başsavcıya iftirayı atan avukat çıktı

Başsavcı Hadi Salihoğlu'nun oğluna adliyede nişan yaptığı yönünde paylaşımda bulunan kişi avukat çıktı. Avukat Bilge Baş'a 2 yıla kadar hapis istendi

Giriş Tarihi: 7.7.2015
Başsavcıya iftirayı atan avukat çıktı
Geçtiğimiz yıl @ nomorekezo adlı Twitter kullanıcısı, İstanbul Adliyesi'nde Başsavcı Hadi Salihoğlu'nun oğluna adliyede nişan töreni düzenlediğini iddia etmiş, paylaşımına verilen resepsiyona ilişkin fotoğraf da ekleyerek sosyal medyada gündem olmuştu. Olayı reddeden ve paylaşılan fotoğrafın adliyede daha önce düzenlenen bir kokteyle ait olduğunu açıklayan Salihoğlu şikayette bulunmuştu.

ARKADAŞLARINDAN BULUNDU

Savcılık Bilişim Suçları Bürosu tarafından başlatılan soruşturmada ilk etapta kullanıcının bir avukat olduğu anlaşıldı. İletişimde olduğu gerçek kişiler belirlenerek iki avukatın bilgisine başvuruldu. Bu kişiler söz konusu hesabı 2013'te İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Bilge isimli kişinin kullandığını belirtti. Söz konusu üniversitenin 2013 yılı mezun listesi üzerinde inceleme yapan savcılık bu kişinin avukat Bilge Baş olduğunu belirledi. Savcılık bu avukat hakkında delillerin mahkemece değerlendirilmesi talebiyle, Başsavcı Salihoğlu'na görevinden dolayı hakaret kastı ile hareket ettiği yolunda iddianame düzenledi. Şüpheli 2 yıla kadar hapis istemiyle Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başsavcıya iftirayı atan avukat çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN