Canavarlar

Çuvalla gömülen Enes'in, yengesinin yasak aşkına tanık olduğu için öldürüldüğü ortaya çıktı. Tutuklanan caniler, oyuncak bebek üzerinde cinayeti anlattı. Çocuğun diri diri gömüldüğü şüphesi ise ağırlık kazandı

Giriş Tarihi: 8.7.2015
Canavarlar
Iğdır Tuzluca'ya bağlı Güllüce Köyü'nde Bahar-Metin Tosun çiftinin oğulları Enes (6), 29 Haziran'da oyun oynamak için evden çıktı. Sırra kadem bastı. 4 Temmuz'da gelen acı haber ise Türkiye'yi ağlattı. Eğitimli köpekler, Enes'in cesedini 6 gün sonra, babasının amcasının oğlu Mahmut Tosun'un bahçesinde çuvalla gömülmüş halde buldu. Cinayetle ilgili Mahmut Tosun, eşi Güneş Tosun, kardeşi Mehmet Tosun ve akrabaları Ahmet Tosun gözaltına alındı. İlk ifadesinde, "İtince başını çarptı" diyen Enes'in yengesi Güneş Tosun, çarpraz sorguya alınınca gerçeği itiraf etti.

'BİZİ YATAKTA GÖRDÜ'
3 çocuk annesi Tosun, akrabaları Ahmet Tosun ile yasak aşk yaşadığını, olay günü Enes'in kendi çocuklarıyla oynamak için açık kapıdan eve girdiğini ve kendisini sevgilisiyle yatakta yakaladığını söyledi. Güneş Tosun, gördüklerini anlatmaması için Ahmet Tosun'un çocuğu yakalayıp yazmayla boğduğunu, Enes'i öldürdükten sonra kabloyla el ve ayaklarını bağlayıp "Gerisini sen hallet" dediğini, kendisinin de çocuğu çuvala koyup gömdüğünü belirtti. Adliyeye sevk edilen Güneş Tosun ve sevgilisi Ahmet Tosun "Canavarca hisle adam öldürmekten" eşi Mahmut Tosun ise "tedbiren" tutuklandı. Mehmet Tosun ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olay yeri incelemeden ve otopsiden ulaşılan bilgiler ise tüyler ürpertti. Enes'in cesedinin bulunmaması için 3 kez yerinin değiştirildiği tespit edildi. Elleri ve ayakları elektrik kablosuyla bağlanan Enes'in ağzında da eşarp bulunduğu bildirildi.

OLAY YERİNDE TATBİKAT
Çuvala konulduğu için Enes'in cesedinin normalden çok daha hızlı çürüdüğü tespit edildi. Ölüm nedeni kesin olarak belirlenemeyen minik Enes'in beyin dahil tüm organlarından patalojik inceleme için örnekler alındı. Çuvala konulduğu için nefes borusundan toprak çıkmayan Enes'in, öldürülmeden gömülebileceği ihtimali üzerinde duruldu. Enes'in kesin ölüm nedeni ayrıntılı otopsi sonucunda belirleneceği açıklandı. Bu arada katil zanlıları Güneş Tosun ile Ahmet Tosun'a adliyeye sevk edilmeden önce olayın yaşandığı evde gizlice tatbikat yaptırıldığı öğrenildi. Zanlıların, jandarma tarafından temin edilen oyuncak bebek üzerinde Enes'i nasıl öldürdüklerini soğukkanlılıkla anlattıkları kaydedildi.

KAYNAK: TAKVİM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canavarlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN