Garih ailesi 14 yıl sonra 'yalan' dedi

İşadamı Üzeyir Garih'in öldürüldüğü gün torunu Tal Garih'in kaçırıldığı iddialarını, çocukları İzzet ve Daila Garih savcılık ifadelerinde reddetti

Giriş Tarihi: 8.7.2015
Garih ailesi 14 yıl sonra 'yalan' dedi
Öldürülen işadamı Üzeyir Garih ve ailesinin yakın dostu, Alarko Holding eski İthalat Koordinatörü Doğan Kasadolu işadamı Üzeyir Garih'in 2001'de öldürüldüğü gün, torunu Tal Garih'in polis kıyafetli kişilerce kelepçelenip kaçırıldığını ailenin de cinayetin üzerine gitmemeleri için tehdit edildiğini iddia etmişti. Kasadolu bu konuyu savcılığa da ihbar edip araştırılmasını talep etmişti. Kasadolu'nun dilekçesinde kendisine bu bilgileri Garih'in damadı Doron Herzikowitz'in anlattığını iddia etmişti. Bu iddia ile ilgili yıllarca sessiz kalan Garih ailesi geçtiğimiz aylarda ifadeye çağrıldı. Üzeyir Garih'in çocukları İzzet Garih ve Daila Garih iddialarla ilgili savcının sorularını yanıtladı. İzzet Garih ifadesinde babasını öldüren kişinin hapiste olduğunu ve yeğeni Tal Garih'in kaçırılmadığını ve bu durumdan ailece rahatsız olduklarını söyledi. Tal Garig'in annesi Dalia Garih de iddiaların doğru olmadığını söyledi.

'VAZGEÇ ISRARINDAN'
Kasadolu ise SABAH'a ailenin savcılık beyanlarını değerlendirirken Garih ailesinin daha büyük bir felaketle karşı karşıya kalmamak için olayı büyütmek istemediğini ileri sürdü. Cinayetin halen faali meçhul olduğunu belirten Kasadolu, bir ay önce Garih ailesine yakın bir ismin, "Bu işin üzerine neden bu kadar düşüyorsun. Aile üstüne gitmezken sen niye ısrar ediyorsun. Vazgeç bu ısrarından" dediğini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Garih ailesi 14 yıl sonra 'yalan' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN