Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Obama’nın en çok sevdiği Türk işadamı

Kurduğu yabancı dil merkeziyle büyük başarı yakalayan Baybars Altunbaş, ABD Başkanı tarafından Kenya'daki zirveye davet edildi. Altunbaş Obama ile 2'nci kez bir araya geliyor

Giriş Tarihi: 9.7.2015
Obama’nın en çok sevdiği Türk işadamı
Türkiye'de girişimcilik denince akla gelen ilk isimlerden biri olan 44 yaşındaki Baybars Altuntaş, ABD Başkanı Barack Obama'yla ikinci kez buluşmaya hazırlanıyor. 2010 yılında Amerika'da düzenlenen Global Girişimcilik Zirvesi'ne katılarak Barack Obama'ya tavsiyelerde bulunan ve zirvenin bir yıl sonra Türkiye'de yapılmasında büyük pay sahibi olan Altuntaş, Obama'nın kişisel davetiyle şimdi de Kenya'daki zirveye konuşmacı olarak katılıyor. Türkiye'deki 700 kişi arasından seçilen Altuntaş, "Obama beni davet etmeyecek de kimi davet edecek?" diyor. Boğaziçi Üniversitesi İngilizce öğretmenliği mezunu olan Baybars Altuntaş henüz üniversitede iken 'Deulcom İnternational' isimli yabancı dil eğitim merkezini kurdu.

OBAMA'DAN İMAMA BANA DUA ET-TIKLAYIN

400 DOLARLA YOLA ÇIKTI
Şirket, 2005 yılında Eurowards'ın 'Avrupa'nın En Hızlı Gelişen 3'üncü Türk Markası' ödülünü aldı. İnnovasyon yaratan 40 patrondan biri seçilen Altuntaş'ın hayat hikâyesi, TRT tarafından da belgesel olarak yayımlandı. Cebinde 400 dolarla iş hayatına atıldığını ve kısa sürede milyon dolarlar kazandığını anlatan işadamı, "Kullanılmayan kapasitelere gözümü diktim. Boğaziçi Üniversitesi'nin sınıfları hafta sonu boştu. Niye burada İngilizce sertifika programı yapılmıyor diye fikir ürettim. Cebimde 400 dolar vardı. Hepsini reklama yatırdım, milyon dolarlar kazandık. 'Otobüsten indim BMW'ye bindim' diye bir kitap yazdım. Bu bir gerçek, slogan değil" diye konuşuyor. Barack Obama'nın 26-27 Nisan 2010'da Beyaz Saray'da düzenlediği 'ABD Başkanlık Girişimciler Zirvesi'ne katılan 150 kişiden biri olan başarılı işadamı, şimdi Kenya'daki zirveye davet edildi. Obama'nın 21. yüzyılın en önemli iki zirvesinden biri olarak sunduğu Global Girişimcilik Zirvesi'ne davet edilmesini şaşırtıcı bulmadığını söyleyen Altuntaş, "Türkiye'den birini mutlaka çağıracaklarını biliyordum. Ama Obama beni davet etmeyecek de kimi edecek? Washington'da Başkan Obama'yla bire bir görüşen tek delegeyim" diyor.

BİLİNMEYEN YÖNLERİYLE OBAMA-TIKLAYIN

25-26 TEMMUZ'DA...

O görüşmede, global girişimcilik zirvesinin ABD ile sınırlı kalmaması ve başka yerlere taşınması gerektiğini vurguladığını anlatan işadamı Altuntaş şöyle konuşuyor; "Zaten Başkan Obama da benim gibi düşünüyormuş. Benim girişimimle zirve 2011'de Türkiye'de düzenlendi. Bu yıl 25-26 Temmuz'da Kenya'da olacak. Beyaz Saray'dan davet mektubu geldi. Bu ülkemiz adına önemli bir şey."

OBAMA'DAN BAŞÖRTÜ ÖVGÜSÜ-TIKLAYIN

'TÜRKİYE PİLOT ÜLKE OLSUN' DİYECEK
Konuşmasında kadın, genç girişimciler ve melek yatırımcılık konularını anlatacağını belirten Baybars Altuntaş sözlerini şöyle tamamladı: "Bu başlıkların birleştiği noktada kamunun parasının nasıl akıllı paraya çevrileceğinin yol haritasını ortaya koyacağım. Ve zirvede, Türkiye'yi pilot ülke yapmayı teklif edeceğim. "

Beyaz Saray'a, First Lady dokunuşu...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama’nın en çok sevdiği Türk işadamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN