Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İntihar notundaki 'Onur' öldürülmüş

İntihar notundaki 'Onur' öldürülmüş

Kandıra'da bir plajda ölü bulunan iki genç "Yanına geliyoruz Onur" diye intihar notları yazmıştı. İkilinin yakın arkadaşı Onur'un bir ay önce öldürüldüğü ortaya çıktı

Kocaeli Kandıra'nın Cebeci sahilinde cesetleri bulunan 18 yaşındaki dizi oyuncusu Melisa Kolpar ile aynı yaştaki erkek arkadaşı Ziyatcan Yağcı, dün gözyaşları arasında, ayrı ayrı mezarlıklarda toprağa verildi. Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren jandarma ekipleri ise ilginç detaylara ulaştı. Yapılan incelemedeYağcı'nın, kız arkadaşı Melisa Kolpar'ı, sahilde kamp yaptıkları çadırda iple boğduğu, ardından da aynı iple kendisini cankurtaran kulesine astığı belirlendi.

ANNE VE BABALARI BOŞANMIŞ
Kolpar'ın, Facebook'ta sık sık ölümle ilgili paylaşımlarda bulunması ve olaydan bir gün önce de Instagram'daki hesabında, Onur adlı bir arkadaşı için, "Canımın içi seni çok özledik. Hele ben hala senin kabrine gelemedim. O yüzden senin yanına gelmeye karar verdik çok az kaldı" notunu paylaşması, Yağcı'nın da genç kızın annesine hitaben, "Ayfer teyze, Melisa'nın hiçbir suçu ve günahı yok. Biz Onur'un arkasından gidiyoruz. Melisa'nın ve kendi canımı ben aldım" şeklinde intihar mektubu bırakması nedeniyle, iki gencin arkadaşlarına kavuşmak için intihar ettiği tahmin ediliyor. Jandarmanın yaptığı araştırmada iki gencin 'Onur' isimli arkadaşlarının bir ay önce cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Birlikte büyüyen ve çocukluk arkadaşı olan iki gencin de anne ve babasının boşandığı, Kolpar'ın annesi ve üvey babasıyla yaşadığı, kısa bir süre öncesine kadar babasıyla yaşayan Yağcı'nın ise 18 yaşını doldurunca evden ayrıldığı belirlendi. Yağcı'nın, genç kıza platonik olarak aşık olduğu, ancak zaman zaman tartışıp ayrıldıkları ve Yağcı'nın genç kızı görmeden duramadığı öğrenildi. Kolpar'ın bazı yakınları annesinin kızını çok sevdiği ve onu kırmamak için her istediğini yapmaya çalıştığını belirterek, Yağcı'nın uyuşturucu kullandığına dair iddialar duyduklarını ve bu nedenle Kolpar'ı arkadaşlık etmemesi için uyardıklarını ancak engelleyemediklerini öne sürdüler.

KAZAK ANNENİN TAŞINMA TEKLİFİNE RET
Üvey babasının yanında çalıştığı öğrenilen Yağcı'nın yakınları ise bu iddiayı yalanlayarak, sessiz, sakin ve çevresine zararı olmayan bir genç olduğunu, herkes tarafından çok sevildiğini iddia ettiler. Yağcı'nın annesinin Kazakistan uyruklu olduğu ve eşinden boşandıktan sonra Almaata'da yaşamaya başladığı, oğlunu da Kazakistan'a götürmek istediği ancak Yağcı'nın bu öneriyi reddettiği öğrenildi.

FACEBOOK'DA HEP 'ÖLÜM' MESAJLARI ATTI
Melisa Kolpar'ın Facebook hesaplarındaki paylaşım ve yorumların son dönemde ölümle ilgili olması dikkat çekti. Profilindeki isminin yanına dahi parantez içinde "ölü" yazan genç kızın paylaştığı yorumları arasında "Öldüm", "Ölüm değil ise bizi ayıran yazık olmuş", "Biz, birbirimizi acıdan öldürürüz" gibi ölüm içerikli mesajlar yer alıyor. Kolpar'ın 5 Mart 2015'te bir fotoğrafında "Güzel kızlar ölse de ortalık bize kalsa" yorumunun altına arkadaşı "O zaman öl kanka " yazdığı görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İntihar notundaki 'Onur' öldürülmüş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN