Yanlış tercih

Giriş Tarihi: 10.7.2015
Yanlış tercih

Didem Y., kendisinden fazla puan alan lise arkadaşı Mine Y'nin üniversite tercih listesini sıfırladı. Böylece tam bir yılını çaldı. Kıskançlık skandalı, mahkemeye taşındı...

İstanbul Sarıyer'de aynı lisede okuyan Mine Y. ile Didem Y., 2013'te üniversite sınavına girdi. Mine Y, iyi puan alarak istediği okullarda okumaya hak kazandı. Tercih listesini de yapıp ÖSYM'ye yolladı. Sonuçlar açıklandığında, tercih listesi olmadığı için hiçbir okula kaydını yaptıramadı. Yapılan araştırmada listenin internete girilerek silindiği ortaya çıktı. Bunun üzerine genç kız mahkemenin yolunu tuttu. Bilişim polisinin araştırmasında, müdahale yapılan bilgisayarın en yakın arkadaşı Didem Y'nin babasına ait olduğu saptandı. Şok geçiren Mine Y., bunu arkadaşının yapmış olabileceğini belirtti.

KAMU DAVASI AÇILDI

İfade veren Didem Y'nin, kendisinden fazla puan alan Mine'yi kıskanıp böyle bir yola başvurduğunu itiraf etti. Arkadaşının TC numarası ve şifresini bildiği için listeyi internetten sildiğini söyledi. Bu yüzden üniversiteye 1 yıl gecikmeli giren Mine Y., yine de arkadaşını affetti. Şikayetini geri çekti. Ancak, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde Didem Y. hakkında kamu davası açılıp 3 yıl hapis cezası istendi.

KAYNAK: TAKVİM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yanlış tercih
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN