Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6 milyon dolarlık kadın

İşadamı Seymur Tarı ile 14 yıllık avukat eşi dün boşandı. Çiftin aralarında anlaştığı boşanma protokolüne göre 2 çocuğun velayeti anneye verilecek. İşadamı mal paylaşımı nedeniyle de eşine 6 milyon 60 bin dolar ödeyecek

Giriş Tarihi: 15.7.2015
6 milyon dolarlık kadın
500 milyon euroluk bir fona hükmeden Turkven Private Equity'nin Genel Müdürü Seymur Tarı'ya, 14 yıllık avukat eşi Mevhibe Eda Cemali Tarı'nın açtığı boşanma davası dün sonuçlandı ve Tarı çifti boşandı. Boşanma protokolüne göre; 2 çocuğun velayeti anneye verilecek. Davalı işadamı, mal paylaşımı nedeniyle eşe 6 milyon 60 bin dolar (yaklaşık 16 milyon lira) ödeyecek. 15 yıl boyunca her yıl da boşandığı eşine 200 bin dolar (530 bin lira) verecek. İstanbul Aile Mahkemesi'ne davacı Mevhibe Eda Cemali Tarı'nın avukatı Kezban Hatemi tarafından açılan davaya göre; davalı Seymur Tarı ile eşi 2001'de evlendi. Tarafların bu evliliğinden iki çocukları dünyaya geldi.

GEÇEN YIL EVİNİ AYIRDI
İddiaya göre; taraflar arasındaki kültür farklılığı ve çok uzun süreden beri baş gösteren şiddetli geçimsizlik gitgide arttı. İşadamı Seymur Tarı geçen yıl evden ayrıldı ve 30 Ağustos 2014 tarihinde kendine ayrı bir ikametgâh edindi. Aile içinde yaşanan olaylar, tarafların sosyal ve psikolojik bütünlüklerini bozdu. Aile içindeki huzursuzluğun mesleki yaşamlarına da olumsuz yansıması üzerine Mevhibe Eda Cemali Tarı, boşanma talebinde bulundu. Dava dilekçesinde tarafların ayrı yaşamaya başlamasıyla birlikte fiilen sona eren evliliğin devam etmesinde taraflar, müşterek çocukları ve aile bütünlüğü bakımından hiçbir fayda bulunmadığını anlatan avukat Kezban Hatemi, tarafların anlaştıklarını ve bir boşanma protokolü oluşturduklarını belirtti. Bu protokole göre; iki çocuğun velayeti anneye bırakılıyor. İşadamı boşandıktan sonra maddi tazminat karşılığı eşine 15 yıl boyunca her yıl 200 bin dolar ve mal paylaşımından kaynaklanan da 6 milyon 60 bin dolar ödeyecek. Boşanma sonrası kadın, işadamının "Tarı" olan soyadını kullanmaya devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6 milyon dolarlık kadın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN