Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözcüsü'den önemli açıklama

Sözcüsü , gazetecilerin AYM'nin kararı, Demirtaş'ı PKK'ya çağrısı başta olmak üzere gündeme ilşkin sorularını yanıtladı.

Giriş Tarihi: 15.7.2015 14:25 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 15:59
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü'den önemli açıklama

Sözcüsü gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

İşte konuşmadan satır başları;

İran'ın ABD ile varmış olduğu anlaşma bölge için çok önemlidir.

Esad rejiminin meşrutiyetini kaybettiği tüm dünyanın malumudur. halkının yanındayız.

İŞTE CUMHURBAŞKANI'NIN "HUZUR BULDUĞUM" DEDİĞİ ODA

Suriye'de DEAŞ ve rejim insanları öldürmeye devam ediyor. Türkiye bütün tedbirleri almış durumdadır. Buradaki mültecilere bayramı bayram gibi yaşatmak için elimizden geleni yapacağız.

Soru-cevap

DERSHANE KARARI

AYM'nin gerekçeli kararı görmedik. Gerekçeli kararı gördükten sonra gereken açıklamayı yapacağız. Ne veliler ne de öğrenciler bu süreçten zarar görmeyeceklerdir.

DEMİRTAŞ'IN AÇIKLAMALARI

Demirtaş'ın açıklamaları yorum bilimini bile zorlamaktadır. Hala terörü şirin göstererk romantize ederek çözüm sürecinden ilerleme beklemek abesle iştigal olur. Bununla birlikte terör örgütünün de barış demesi komik.

Çözüm sürecini başlatan kişi mızdır. Şimdi sayın Cumhurbaşkanımızı barışı istemiyor diye göstermek nasıl bir ahlakın açıklamadır?

Sayın Cumhurbaşkanın "Kobani düştü düşüyor" sözleri haince, alçakça çarpıtılarak Cumhurbaşkanımıza karşı kullanılmak istendi.

Suriye'de PYD politika ve söylemleri ile Türkiye düşmanlığı yapılması kabul edilemez. Arap ve türkmenlerin göçe zorlanmasını da kabul etmemiz mümkün olamaz.

Suriye'de fiili durum ülkenin bütünlüğüne zarar verir.

CHP'li Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüksek yargı mensuplarına toplamda 3 milyon TL'yi bulan takım elbise hediye edeceğini iddia etti. Bu konu ile ilgili neler söyleyeceksiniz?

Cumhurbaşkanlığı makamının itibarını düşürmeye çalışmak ne Meclis'e ne vekillere ne de Türkiye'ye yakışmaz. Bunlar cumhurbaşkanımız üzerinden popülüzm yaklama çabasından ibarettir. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değildir.

G-20 Zirvesi'nin olası bir erken seçime denk gelmesi herhangi bir karışıklığa neden olmayacak. İkisi bir birinden farklı konular.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü'den önemli açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN