Türkiye'nin en iyi haber sitesi

16 yıl sonra gelen bayram hediyesi...

Mihrican-Turgut Şahin çifti, tüm denemelerine ve yapılan tedavilere rağmen 16 yıl çocuk sahibi olamadı. Son bir umutla başvurdukları Opr. Dr. Seval Taşdemir'in uyguladığı tedavi sayesinde, Mihrican Şahin 40 yaşında Eylül bebeği kucağına aldı

Giriş Tarihi: 17.7.2015
16 yıl sonra gelen bayram hediyesi...
İstanbul'da yaşayan ve tüp bebek tedavisi için para biriktirebilmek amacıyla çocuklara ve yaşlılara bakıcılık yapan Mihrican Şahin (40) ile fırıncı Turgut Şahin (48) tam 16 yıl sonra anne-baba olmanın heyecanını tattı. Mihrican Şahin 8, Turgut Şahin ise 5 kardeşti. Toplam 25 yeğenleri vardı ancak Şahin çifti tüm çabalarına rağmen çocuk sahibi olamıyordu. Gittikleri hastanelerde; kist var denildi. 2 kez başarısız tüp bebek tedavisi denemeleri oldu. Mihrican Şahin'in rahminde polipler vardı ve yumurtaları çatlamıyordu. Genç kadına, "Senin çocuğun olmaz" denildi.

PARA BİRİKTİRDİLER

Ama genç çift yılmadı. Turgut Şahin'e destek olmak için Mihrican Şahin de işe girdi. Alışveriş merkezlerinde çalıştı. Çocuk ve yaşlılara baktı. Tek amaçları tedavi için para biriktirmekti. Ve arkadaşlarının önerisi ile tüp bebek tedavisi için Op. Dr. Seval Taşdemir'e başvurdular. Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Taşdemir, gerekli tahlilleri yaptıktan sonra "Çocuğunuz olmaz diye bir şey yok, hemen tedaviye başlıyoruz" dedi. Rahimdeki polipler histeroskopi yöntemi ile alındı. Mihrican Şahin'e eşinden lenfosit (bağışıklık) aşısı yapıldı. Kişiye özel ileri yaş tüp bebek tedavisi uygulandı ve ilk denemede gebelik elde edildi. Dokuz ay boyunca takipleri yapılan Mihrican Şahin sonunda bir kız bebek dünyaya getirdi. Hayalleri gerçek olan çift, bebeğe Eylül adını verdi. Şimdi de bebekleriyle ilk bayramlarını geçirmenin mutluluğunu yaşıyorlar. "Benim bayramlarım Eylül'den sonra anlam kazandı" diyen Mihrican Şahin, hislerini şöyle anlatıyor: "Bir cuma günü test için kan verdim. Pazartesi günü sonucumu almaya gittik. Hamilesin dediler. İnanamadım... Başarılı bir doğum gerçekleşti. Şimdi eşim işten eve koşa koşa geliyor. Tam bir aile olduk. Annelik inanılmaz bir duygu. Sürekli mutluluktan ağlıyorum." Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü, Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir de şu bilgileri veriyor: "Çocuğunuz olmaz denilerek geri çevrilen ve sonrasında bize gelip tedavi olduktan sonra anne-baba olan hastalarımız var. Mihrican Şahin de bunlardan biri. İleri yaş hastasıydı. Polip ve kistler vardı. Kolay bir hasta değildi. Üstelik yorgun ve umutsuzdu. Ama ben hastalarıma her zaman 'Asla pes etmeyin' diyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
16 yıl sonra gelen bayram hediyesi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN