Kilometrelerce adım adım

Bayram trafiği nedeniyle araçlar TEM otoyolunun İzmit geçişinde adeta adım adım ilerleyebildi. İstanbul ile Çanakkale arasındaki 300 kilometrelik yolun yaklaşık 7 saatte aşılabildiği ifade edildi

Kilometrelerce adım adım
Önceki gün iftardan sonra yollara düşen tatilcilerin yolculuğu birçok yerde çileye dönüştü. Gece yarısına doğru TEM Otoyolu'nda özellikle İzmit geçişinde yoğunlaşan trafik, zaman zaman durma noktasına geldi.

SON SAHURUN ARDINDAN...

Bu arada Ramazan'ın son sahurunu yapanların da yola düşmesiyle artan trafik, kazalar da eklenince sık sık durdu. TEM otoyolunun Bolu Dağı geçişi ile Bolu ile Ankara arasındaki kesiminde de araç yoğunluğu yaşandı. Zaman zaman meydana gelen maddi hasarlı kazalar tıkanmalara neden olunca uzun araç kuyrukları oluştu. Gerede gişelerinin çıkışında da yoğunluk nedeniyle kilometrelerce kuyruk oluşunca araçlar güçlükle ilerledi. Dün gündüz yola çıkanlar ise TEM'in yoğun olabileceğini düşünerek D-100 ve D-130 karayollarını kullandı. Bu nedenle gündüz yoğunluk D-100 karayoluna kaydı. Bayramı Ege bölgesinde geçirmek isteyenler ise Çanakkale güzergâhını tercih etti. Geceden yola çıkan tatilciler nedeniyle İstanbul Çanakkale yolunda da büyük yoğunluk yaşandı. Bu yoğunluk ise dün sabah Çanakkale Boğazı geçişindeki feribot iskelelerinde kuyruğa neden oldu.

1.5 SAATTE 8 KİLOMETRE

Eceabat-Çanakkale feribot iskelesinde araç kuyruğu 20 kilometreye ulaştı. Bu nedenle iskeleye giden karayolunun tek şeridi, feribot kuyruğunda bekleyen araçlara ayrıldı. Kuyruğun diğer ucu ise Kilye koyuna kadar uzandı. Yaşanan yoğunluk nedeniyle feribotlar aralıksız çalışarak tatilcileri Avrupa yakasından Anadolu yakasına taşıdı. Her bayram tatilinde benzer görüntülerin yaşandığını söyleyen sürücülerden bazıları, İstanbul-Çanakkale arasındaki yaklaşık 300 kilometrelik yolu 7 saatte geldiklerini söyledi. Muğla'nın Bodrum ilçesi de tatilcilerin akınına uğrayınca, trafik çileye döndü. Arife günü Bodrum-Turgutreis karayolunu kullananlar 8 kilometrelik mesafeyi 1.5 saatte aşabildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kilometrelerce adım adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN