Bataklıktan film setlerine

Uyuşturucunun pençesinden kurtulan Seçil Aşık, film setlerinin aranan makyözü oldu. Gece-gündüz çalışan Aşık, 20 genci bataklıktan kurtardı

Giriş Tarihi: 21.7.2015
Bataklıktan film setlerine
Seçil Aşık'ın filmlere taş çıkartacak hikâyesi Antalya'da başladı. Lise birinci sınıfa giderken sigara bile kullanmayan Seçil Aşık, "Bir kereden bir şey olmaz" diyerek başladığı uyuşturucunun bağımlısı oldu. Eroin alabilmek için ailesinin altınlarını ve dövizlerini sattı. "Gel uyuşturucu verelim" diyenlerin tacizine uğradı, darp edildi. 1 yıl sınıfta kaldı. Lise son sınıfta uyuşturucu kullanmaktan okuldan atıldı. Evini ve ailesini terk etmek zorunda kaldı.

'KOLUM KESİLECEKTİ'
Uyuşturucu kullanırken defalarca ölümün eşiğine geldiğini belirten 24 yaşındaki Aşık, "Tedavi için 1 kez Antalya'da AMATEM'e yatırıldım, bir kez Manisa'ya gönderildim. Tam bağımlı olduktan sonra her şeyi sıfırladım. Defalarca intihar etmek istedim. En son koluma enjekte ettiğim uyuşturucudan sol kolum enfeksiyon kaptı. Doktorlar kolumu kesmekten bahsederken uyuşturucuyu düşünüyordum. Narkotik polisleri beni buldu. Tedavi olmam için İstanbul'da özel bir merkeze gönderdi. Orada tedavi oldum. Antalya'ya dönüşte de tedavime devam edildi" dedi.

BELEDİYE KURSU SAYESİNDE

Aşık, uyuşturucudan tamamen kurtulduğunu ve artık yeniden doğduğunu anlatarak, "Beni görenler 'bu kız bıraktıysa herkes bırakır' diyor. Bu gerçekten hoşuma gidiyor. Sigara bile kullanmıyorum. Yeni arkadaş çevrem oldu. Sosyal faaliyetlerle kişiliğimi buldum. Uyuşturucudan uzaklaştıkça özgüvenim yerine geldi. Bir mesleğim bile oldu. Şimdi yarım kalan lise eğitimimi tamamladım. Üniversiteye başlayacağım" diye konuştu. Uyuşturucuyu bıraktıktan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce açılan Sanat ve Meslek Edindirme Kursları'nda (ASMEK) temel makyaj eğitimi alan Seçil Aşık, mesleğini hızla geliştirdi. Genç kız, yaratıcı makyajlarıyla setlerin aranan makyözlerinden biri oldu. Ayrıca, Seçil'in yazıp oynadığı tiyatro oyunu Muratpaşa Belediyesi'nce yaptırılan Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Antalya Temas Noktası hizmet binasının açılışında sahnelendi. Şimdi yaşadıklarını film senaryosu haline getirmeye uğraşan Seçil, kaybettiği 6 yılı telafi etmek için gece gündüz çalışıyor. Bugüne kadar 20 arkadaşına uyuşturucuyu bıraktırdığını belirten Aşık, "Hayatımı anlatınca etkileniyorlar" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bataklıktan film setlerine
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN