Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kabzımalı kim vurdu

Giriş Tarihi: 23.7.2015
Kabzımalı kim vurdu

Kayseri'de 4 arkadaş tüfeklerle havaya ateş açtı. Daştan Sarıkuş yere yığıldı. Kaçan 3 arkadaştan biri diğerlerini "katil" diye ihbar etti. Sarıkuş'un tüfeğin geri tepmesiyle yaralandığı anlaşıldı. Kendini katil sanan iki arkadaş ise hâlâ kaçıyor

Kayseri'de kabzımallık yapan 50 yaşındaki Daştan Sarıkuş, önceki akşam 3 arkadaşıyla birlikte alkol âlemi yapmak için Talas ilçesindeki Ali Dağı'na gitti. Ancak alkolü fazla kaçıran 4 kafadar bir süre araçlarındaki silahlarla havaya ateş açmaya başladı. Bu sırada Sarıkuş, bir anda kanlar içinde yere yığıldı. Sarıkuş'u vurduklarını zanneden arkadaşlarından ikisi otomobille biri ise yaya olarak kaçtı. Yaya olarak kaçan, polisi arayarak diğer iki arkadaşının Sarıkuş'u tüfekle vurarak öldürdüğü ihbarında bulundu ve aracın plakasını verdi. İhbar üzerine olay yerine giden polisler de, Sarıkuş'u yerde kanlar içinde görünce öldüğünü sandı. Telsizden Sarıkuş'un başından vurulduğunu bildiren ekip, ambulans istedi. Bu sırada ihbarcı yakalanarak gözaltına alındı. Diğer ekipler de verilen plaka ve eşkaller doğrultusunda kaçan 2 kişiyi aramaya başladı.

OLAYI SAĞLIK EKİBİ ÇÖZDÜ

Olay yerine giden sağlık ekibi, hareketsiz yatan ve öldüğü düşünülen Sarıkuş'un yaşadığını belirledi. Ardından başında kurşun yarası değil darp izi olduğunu tespit eden ekip, Sarıkuş'un alnından yaralandığını, ayrıca çenesinin kırıldığını gördü. Yaralı Sarıkuş'a ilk müdahaleyi yapan ekip, ardından ambulansla hastaneye götürmek üzere yola çıktı. Yolda bir süre sonra kendisine gelen Sarıkuş, ateşlediği silahın geri tepmesi sonucu yaralandığını söyledi. Komedi filmlerini aratmayan olayda, Sarıkuş götürüldüğü hastanede tedavi altına alındı. Aldıkları alkolün etkisiyle Sarıkuş'u öldürdüklerini zannederek otomobille kaçan iki arkadaşı her yerde arayan polis, gerçeğin ortaya çıkmasının ardından normale döndü. Ancak halen katil olduğunu zanneden iki arkadaş polisten köşe bucak kaçmaya devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kabzımalı kim vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN