Önce kaçırdılar, sonra para teklif ettiler

Kocaelili Güz çifti, iddialarına göre 13 yaşındaki kızları Berivan'ı kaçırıp 25 bin TL başlık parası teklif eden amca çocuklarına tepkili...

Giriş Tarihi: 28.7.2015
Önce kaçırdılar, sonra para teklif ettiler
Kocaeli'nin Körfez ilçesine bağlı Ağadere'de, komşularının düğününe katılma hazırlığı yapan ve saç boyası almak için indiği kent merkezinde akrabaları tarafından kaçırıldığı iddia edilen 13 yaşındaki Berivan Güz'ün ailesi isyan etti. Kızlarının, amca çocukları tarafından kaçırıldığını iddia eden Güz ailesi, akrabalarından kızlarını geri getirmelerini istemelerine rağmen kendilerine başlık parası teklif eden akrabalarından kızlarını geri getirmeyecekleri cevabını aldıklarını ifade etti. Anne Sabriye ve baba Rafet Güz, kızlarının geri dönmesi için yetkililerden yardım istedi. Kızlarının öğlen saatlerinde 4-5 kişi tarafından bir araca koyularak İstanbul'a kaçırıldığını belirten baba Rafet Güz, '10 günden beri takiptelermiş. Fırsat bulup kızı nasıl kaçıracaklarını düşünüyorlarmış. Fırsatı da o gün bulmuşlar. Düğün amacıyla gelip, kızı da bir anda kaçırdılar. Bunlar benim kendi akrabam. Ben kızımı istiyorum' dedi. Kızı ile telefonda görüştüğünü ifade eden baba Güz, 'Başkalarından bulduğum telefon numarası ile ben kaçıran akrabalarımı aradım. 'Kızımı getirin' dedim. Onlar da, 'Nereye şikayet ederseniz eden, kızınızı teslim etmem' diyerek bana 25 bin TL başlık parası teklif ettiler. Kabul etmeyerek kızımı istediğimi söyledim. Ben daha önce de kızım kaçırılacak diye kendisini okula gönderemedim ama buna rağmen kaçırdılar' diye konuştu. Anne Sabriye Güz ise gören ve duyan herkesten yardım istediğini söyleyerek kızlarının geri getirilmesini istedi.

STK'LARA 'BU KONUYLA İLGİLİ ÇALIŞIN' ÇAĞRISI
Aileye kızlarının bulunması noktasında yardımcı olmaya çalışan Roman Konfederasyon Başkanı Ahmet Çokyaşar "Hiç kimse 13 yaşındaki kızının kaçırılmasını sindiremez, kabul edemez. Türkiye'de bu şeylerin olmaması adına kızların ailesine teslim edilmesini istiyoruz. Tüm STK'ların konuyla ilgili çalışmalar yapmasını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce kaçırdılar, sonra para teklif ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN