Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dört teker bomba

Lüks otomobillere tüp takan zihniyet işi iyice büyüttü. Van'da yakıttan tasarruf etmek için mutfak tüpünü aracın ön koltuğuna yerleştiren vatandaş, görenleri hayrete düşürdü...

Giriş Tarihi: 29.7.2015
Dört teker bomba
Yakıt masrafını düşürmek isteyen vatandaşlar, akla hayale gelmedik yöntemlere başvuruyor. Lüks otomobillere tüp taktıranlar bir yana, birçok kişi arabasına ikinci bir sistem kurarken, mutfak tüpü ile trafikte facialara da davetiye çıkarıyor. Van'da da aklınca yakıt tasarrufu yapan bir vatandaş, yollarda patlamaya hazır bomba gibi dolaşıyor.

ÖN KOLTUĞA YERLEŞTİRDİ
İranlı vatandaş, arabasının motoruna kurduğu sistem ile evde tüp değiştirir gibi arabasında bu işlemi gerçekleştiriyor. Mutfak tüpüne otogaz doldurulabilmesi için yardımcı bir parça kullanılıyor. Tüpün başına detantör yerleştiriliyor, ona bağlanan hortumun diğer ucuna ise arabalara takılan dolum ağzı monte ediliyor. Birçok araçta bazı sürücüler sistemi aracının bagajına kurarken, İranlı vatandaş ise motora kurduğu sistemin tüp değiştirmek için diğer ucunu ön koltuğa kadar uzatmış durumda.

30 TL'LİK FARK İÇİN...
Seyir halinde sallanan tüpün olası bir durumda patlaması halinde faciaya yol açacağı belirtilirken; yasağa ve tehlikesine rağmen uygulama giderek yayılıyor. Doldurulması 60 TL'yi bulan ve normal mutfak tüpü ile arasında 25-30 TL fark bulunan işlemin daha ucuza gelmesinden dolayı vatandaş LPG dolumundan vazgeçmiyor.

GURUR DUYUYOR!
Son derece tehlikeli sistemle gurur duyduğunu söyleyen araç sahibi Hüseyin Fruhide, aracının deposunun bir müddet önce bozulduğunu ve yolda kaldığını belirtti. İranlı Fruhide, bu sistem ile artık yolda kalmadığınıifade etti.

KAYNAK: TAKVİM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dört teker bomba
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN