Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ümraniye'de binlerce öğrenci spor yapıyor

Giriş Tarihi: 29.7.2015 11:56 Güncelleme Tarihi: 29.7.2015 11:59
Ümraniye'de binlerce öğrenci spor yapıyor

Ümraniye Belediyesi, Yaz Kur’an Kursu Spor Faaliyetleri’yle öğrencilerin spora yönelimlerini destekliyor. Ümraniye Müftülüğü’ne bağlı 100 farklı cami ve Kur’an Kursu’ndan 3.500 öğrenci; Ümraniye’ye bağlı 21 farklı spor eğitim alanında yaz boyu gerçekleşecek olan etkinliklerde buluştu.

Ümraniye Belediyesi, yaz boyunca Ümraniyeli çocukların verimli bir tatil geçirebilmeleri adına birçok etkinlik düzenledi. Her yaştan çocuk için düzenlenen zengin içerikli etkinliklerde, Yaz Kur'an Kursu öğrencileri de unutulmadı. Bu yıl ikincisi düzenlenen Yaz Kur'an Kursu Spor Etkinlikleri kapsamında; Hekimbaşı Spor Tesisleri, okullardaki spor salonları, özel karate salonları ve özel halı sahalardan meydana gelen 21 spor eğitim alanı, Yaz Kur'an Kursu öğrencileri için hizmet verdi.TATİLLERİNİ DOLU DOLU GEÇİRDİLER

Ümraniye Müftülüğü'ne bağlı 100 farklı cami ve Kur'an Kursu'ndan etkinliklere katılan öğrenciler, dinî eğitimlerinin ardından, kendilerine en yakın spor eğitim alanında hafta içi her gün 2 saat olmak üzere, yaklaşık 1 ay boyunca toplamda 50 saat eğitim aldılar. Yaz Kur'an Kursu etkinlikleriyle, yaz tatilinde, değerlerini öğrenen ve ilmî yönlerini geliştiren öğrenciler, bir yandan da kendileri için ayrılan alanlarda spor yapma ve oyun oynama fırsatı elde etti ve tatillerini dolu dolu geçirdiler.

ETKİNLİKLERE 3.500 ÖĞRENCİ KATILDI

Ümraniye Belediyesi'nin, çocuklara, spor eğitim alanlarında, tesisin yapısına uygun olmak şartıyla; futbol, basketbol, voleybol, karate, tekvando ve jimnastik olmak üzere toplamda 6 farklı branşta eğitim verdiği Yaz Kur'an Kursu Spor Etkinlikleri'ne bu yıl 3.500 öğrenci katıldı. Spor etkinlikleri, Kur'an Kursu öğrencilerinin, spor branşlarını tanımaları ve sevmeleri, ilgi ve yeteneklerini keşfedebilecekleri ve bu yetenekleri sergileyebilecekleri bir ortam bulabilmeleri hedefleriyle düzenlendi. Öğrencilerin spor aktiviteleriyle birlikte, birlik- beraberlik anlayışlarının gelişmesi, grupiçi faaliyetlerde daha başarılı olabilmeleri, zihinsel ve fiziksel gelişimlerinin olumlu yönde desteklenmesi sağlandı. Öğrencilerin tüm branşlarda, alanında uzman ve deneyimli eğitimcilerle çalışmasına dikkat eden Ümraniye Belediyesi, aynı zamanda onların spor kıyafeti ve spor malzemesi ihtiyaçlarını da karşılayarak rahat bir şekilde spor yapabilmeleri için gerekli ortamı sağladı.

Kur'an Kursu öğrencilerinin, yaz tatillerini daha verimli geçirebilmelerini sağlayan ve onların gelişimlerini her açıdan destekleyen etkinlikler, 30 Temmuz günü gerçekleşek kapanış töreniyle sona erecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ümraniye'de binlerce öğrenci spor yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN