Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu binada "engel"yok

Küçükçekmece Belediyesi'nin Halkalı'da hizmet veren yeni belediye binası, engellilere pozitif ayrıcalık ve kolaylıklar sağlıyor.

Giriş Tarihi: 31.7.2015 23:56
Bu binada engelyok
Türkiye'nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası, engellilerin etkin bir şekilde hizmet alabileceği yeni düzenlemelerle de dikkat çekiyor.

"ENGELLİLER İÇİN HER DETAY DİKKATE ALINDI"

İlk olarak binanın çeşitli noktalarına yerleştirilen "Şu anda buradasınız" uyarıları ile görme engelliler için özel sesli uyarı sistemleri, engelli vatandaşların işini oldukça kolaylaştırıyor. Düzenlemeler bununla bitmiyor. Bina içerisindeki asansörlere yerleştirilen ses sistemi görme engellilere yönelik kolaylık sağlarken, kitaplarda kullanılan 'kabartma' tekniğinin bina içerisine yerlere uygulanması da engelli vatandaşların sosyalleşmesine yardımcı oluyor. Engelliler için her türlü detayın dikkate alındığı binada asansör kapılarının kapanması da uzun süreli olarak ayarlandı.

"BİNAMIZDA ENGEL OLMAMALI"
Engellileri çok önemsediklerini ve Küçükçekmece'de onlara yönelik çalışmaların devam edeceğini ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, "Kamu binamızda, engelli vatandaşlarımıza engelsiz yaşam alanları sunduk. İstiyoruz ki binada her yere engelsiz bir şekilde ulaşılabilsin. Çok sayıda engelli personelimiz de mevcut. Onların rahatlığını da vatandaşlarımız gibi çok önemsiyoruz" diye konuştu. Binada işlemlerini kolaylıkla halledebildiklerini ifade eden engelli vatandaşlar, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'e kendilerine yapılan pozitif ayrımcılık için teşekkür etti.
İşte Türkiye'nin ilk yeşil sertifikalı kamu binasında engelli vatandaşlara yönelik verilen hizmetler:
"Şu anda buradasınız" uyarıları
Asansörlerde ses sistemi
Yer kabartmaları
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu binada "engel"yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN