Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Burası cennet' derdi burada cennete gitti

Zamansız ölümüyle üzüntü yaratan Tulu Gümüştekin bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Kaan Terzioğlu eşiyle son Sardunya fotoğrafını paylaşıp "Burası cennet derdi, burada cennete gitti" notu düştü

Giriş Tarihi: 3.8.2015
'Burası cennet' derdi burada cennete gitti
Tatilini geçirdiği İtalya'nın Sardunya Adası'nda önceki gün ölen SABAH ve DAILY SABAH yazarı, AB Hukuku uzmanı Tulu Gümüştekin (47) bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Karaciğer rahatsızlığı bulunan Gümüştekin, annesi ve eşi Kaan Terzioğlu ile birlikte çok sevdiği ve her yıl gittiği Sardunya Adası'nda tatildeydi. Adada aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı, ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Twitter'da eşiyle birlikte Sardunya Adası'nda çekilmiş bir fotoğraf paylaşan Terzioğlu, fotoğrafın altına "Burası cennet derdi, burada cennete gitti. Tulu'mu kaybettim. Acımı paylaşanlara teşekkür ederim" diye yazdı. Gümüştekin'in cenazesi, İtalya'dan bu sabah özel uçakla Atatürk Havalimanı'na getirilecek. Fatih Camisi'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından İstanbul Ulus Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

YAŞAMI BAŞARILARLA DOLU

Dünya Ekonomik Forumu tarafından "Geleceğin 100 Global Lideri" ödülüne layık görülen ve kurduğu AB konularında ilk uluslararası danışmanlık şirketi Corporate and Public Strategy Advisory Group'un (CPS) Genel Müdürlüğü'nü yürüten Gümüştekin, SABAH gazetesindeki köşesinde özellikle Avrupa Birliği ve dış politika konularında önemli analiz ve makalelere imza atmıştı. AB Hukuku uzmanı Gümüştekin, 1991'de İstanbul Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Brüksel'de Avrupa Birliği müktesebatı konusunda Avrupa Komisyonu'nda gerçekleştirdiği stajını takiben, şirket birleşmeleri ve gümrük ve rekabet konularında çeşitli uluslararası firmalarda görev yaptı. 1999'da kendi şirketi CPS'yi kuran Tulu Gümüştekin, merkezi Brüksel'de olmak kaydıyla, İstanbul ve Washington D.C.'de CPS'nin ofislerini açtı. Tulu Gümüştekin, Avrupa Politikaları Merkezi/Brüksel (EPC), "Amcham" Amerikan Ticaret Odası, "Avrupa Dostları" (Friends of Europe), "De Warende" Derneği üyesi olmakla beraber Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) bünyesinde AB Çalışma Grubu Başkanlığı da yapmaktaydı. Gümüştekin ayrıca Amerikan-Türk Konseyi Yönetim Kurulu üyeliği ve Avrupa Komitesi Başkanlığı görevini de icra etmekteydi. Gümüştekin, 2001'de de "Yılın en başarılı iş kadını" seçilmişti.

ERDOĞAN'DAN TAZİYE MESAJI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: İş dünyamızın seçkin ismi, değerli dış politika uzmanı ve gazeteci Tulu Gümüştekin Hanımefendi'nin vefatını derin bir teessür ile öğrenmiş bulunuyorum. Merhumeye Cenab-ı Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, basın ve iş dünyamıza başsağlığı diliyorum.
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Değerli gazeteci-yazar Tulu Gümüştekin Hanımefendi'nin vefatından büyük üzüntü duydum. Gümüştekin'in vefatı, Türk basını için yeri zor durdurulacak bir kayıptır. Gümüştekin, ufuk açıcı fikirleriyle daima hatırlanacaktır.
Turkcel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça: Genel müdürümüz Kaan Terzioğlu'nun muhterem eşi Tulu Gümüştekin Hanımefendi'ye Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Zor zamanlarında Tulu Hanım'a destek olurken görevini insan üstü gayretle yürüten sevgili Kaan kardeşime ve ailesine sabır diliyorum.
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü: Gazeteciliğe yıllarca hizmet vermiş Tulu Gümüştekin'e rahmet, ailesi ve tüm basın camiasına başsağlığı diliyoruz.

HER YIL SARDUNYA'YA GİDERDİ
Tulu Gümüştekin annesi ve eşi Kaan Terzioğlu ile birlikte çok sevdiği ve her yıl gittiği Sardunya Adası'nda tatildeydi. Adada aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Burası cennet' derdi burada cennete gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN